Piłkarze Siarki Tarnobrzeg wygrywają w Elblągu. Bohaterem meczu jest Tomasz Persona!

/gli/
Bohaterem niedzielnego meczu pomiędzy Concordią Elbląg a Siarką Tarnobrzeg był Tomasz Persona. Pomocnik Siarki strzelił dwie bramki po rzutach wolnych. Grzegorz Lipiec
W niedzielnym meczu siedemnastej kolejki drugiej ligi, grupy wschodniej, Siarka Tarnobrzeg pokonała 2:1 Concordię Elbląg.

Concordia Elbląg - SIARKA TARNOBRZEG 1:2 (1:1)

Bramki: Radosław Stępień 37 - Tomasz Persona 29, 87.

Concordia: Matłoka - Lepczak Ż, Galeniewski, Szuprytowski, A. Stępień - Bukacki (59 Lewandowski ŻŻCz), R. Stępień Ż, Nawotka (46 Zejglić), Korzeniewski - Martynowicz, Uszalewski.

Siarka: Pogorzelec - Korona, Baran, Makowski, Sulkowski - Frankiewicz Ż (77 Ciećko), Koczon, Popiela - Truszkowski, Persona - Wróbel (65 Szewc, 90 Motyl).

Piłkarze tarnobrzeskiej Siarki nie mieli łatwej przeprawy w Elblągu. Ostatnia w ligowej tabeli Concordia postawiła wysokie wymagania podopiecznym trenera Tomasza Tułacza. Niemal przez całe spotkanie przewagę mieli "Siarkowcy", a elblążanie koncentrowali się na rozbijaniu ataków gości i wyprowadzaniu groźnych kontr. Siarka objęła prowadzenie w 29 minucie. Tomasz Persona precyzyjnie uderzył z rzutu wolnego i bramkarz Concordii, Przemysław Matłoka musiał wyciągać piłkę z siatki. Miejscowi szybko odpowiedzieli. W 37 minucie meczu przeprowadzili drugą groźną akcję, po której błąd popełnił blok obrony Siarki i Radosław Stępień wykorzystał podanie Tomasza Nawotki.

Pomiędzy 41 a 55 minutą spotkania Siarka stworzyła kilka dogodnych okazji bramkowych, ale ani Marcin Truszkowski, ani Jakub Wróbel nie potrafili pokonać bramkarza Concordii. W 70 minucie Michał Lewandowski otrzymuje drugą żółtą i w konsekwencji czerwoną kartkę. Gospodarze grając w liczebnym osłabieniu cofają się do głębokiej defensywy. Ataki gości zostały w końcu nagrodzone. W 87 minucie Persona wykonuje rzut wolny z 25 metrów. Strzela mocno i precyzyjnie, a futbolówka wpada do bramki Concordii. Wynik meczu nie ulega zmianie i Siarka wywozi z Elbląga trzy punkty.