Stal Stalowa Wola - Zagłębie II Lubin 2:1 w meczu drugiej ligi. Są baraże, Stalówka zagra o awans! Zobacz zdjęcia

Kamil Górniak, Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola ograła Zagłębie II Lubin
Stal Stalowa Wola ograła Zagłębie II Lubin Dorota Prokop
W piątkowym meczu 34. kolejki drugiej ligi Stal Stalowa Wola wygrała u siebie 2:1 z Zagłębiem II Lubin i dzięki temu zapewniła sobie możliwość gry w barażach o awans do pierwszej ligi.

Stal Stalowa Wola pokonała Zagłębie II Lubin w drugiej lidze

Stal Stalowa Wola - Zagłębie II Lubin 2:1 (0:0)
Bramki:
Sebastian Strózik 46, Łukasz Furtak 90 - Mateusz Kizyma 49.
Stal: Stal: Smyłek - Kowalski (83. Mydlarz), Oko (83. Banach), Furtak, Zaucha, Urban, Soszyński, Sukiennicki, Górski (61. Imiela), Chełmecki (76. Pioterczak), Strózik.
Zagłębie II: Matys - Orlikowski, Lepczyński, Lipp (65. Droździk), Karasiński, Kizyma (81. Nowogoński), Antkiewicz (61. Dorożko), Kolan, Adamski (61. Szafranek), Kruszelnicki (81. Wandachowicz), Reguła.
Żółte kartki: Strózik, Furtak - Lip, Kizyma, Antkiewicz, Adamski.

Zobacz zdjęcia:

Byleś na tym meczu? Zobacz nasze galerie zdjęć z trybun:

Do przerwy Stalówka w meczu z rezerwami Zagłębia Lubin aż trzykrotnie trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Michała Matysa. Za pierwszym razem golkiper gości odbił piłkę na obramowanie bramki po centrze Jakuba Kowalskiego z rzutu rożnego, a potem w poprzeczkę trafiali Jakub Kowalski i Sebastian Strózik. Ten ostatni w 14. minucie zmarnował kapitalną okazję. Będąc sam w polu karnym z około 10 metrów trafił wprost w golkipera gości. zielono-czarni bardzo często uderzali na bramkę gości, lecz albo to były strzały niecelne, lub świetnie bronił Matys. Zespół z Lubina miał jedną dobrą sytuację, kiedy to Mikołaj Smyłek obronił uderzenie Pawła Kruszelnickiego.

Zaledwie kilkadziesiąt sekund po wznowieniu meczu po centrze Damiana Urbana do siatki trafił Strózik i stadion w Stalowej Woli oszalał. Radość nie trwała długo bowiem, 120 sekund później pięknym uderzeniem z dystansu popisał się Mateusz Kizyma i doprowadził do wyrównania. Po zmianie stron lepiej prezentowali się goście. W 64. minucie Adam Imiela po rzucie rożnym nie zdołał pokonać golkipera gości z 2 metrów. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem w doliczonym czasie gry gola na wagę zwycięstwa dał Stali Łukasz Furtak.

18. Stomil Olsztyn 34 34 30-42
1-2. miejsca - awans do pierwszej ligi; 3-6. - baraże o awans; 15-18. - spadek do trzeciej ligi.