Piłkarze "Stalówki" najlepsi w turnieju w Krzeszowie

/ARKA/
Rafał Turczyn i jego koledzy ze Stali Stalowa Wola dobrze spisali się w turnieju z okazji 10-lecia Rotundy Krzeszów. Marcin Radzimowski
W IV Wakacyjnym Turnieju Piłki Nożnej w Krzeszowie, organizowanym z okazji 10-lecia miejscowej Rotundy, zwyciężył zespół drugoligowej Stali Stalowa Wola, przed Unią Nowa Sarzyna i Resovią Rzeszów. Gospodarze zajęli czwarte miejsce, wyprzedzając reprezentację Polski księży.

Szyki pokrzyżowały gospodarzom opady deszczu, z tego powodu zrezygnowano z meczu finałowego, a spotkanie Rotundy ze "Stalówką" rozgrywane było już w bardzo trudnych warunkach. Mecze rozgrywane były dwa razy po 20 minut, a wspomniane spotkanie między zespołami z Krzeszowa i Stalowej Woli trwało dwa razy po 15 minut. Królem strzelców turnieju, z trzema bramkami, został Robert Sprysak z Rotundy, w zespole z Krzeszowa zagrał nowy piłkarz, pozyskany z Azalii Brzóza Królewska Jarosław Bielecki.

Zespół ze Stalowej Woli zagrał w Krzeszowie niemal w najsilniejszym składzie, zabrakło tylko kilku zawodników: Bartłomieja Dydy, Przemysława Żmudy, Macieja Witka. W Stali testowany był pomocnik Pogoni Staszów, Krzysztof Baczewski. Rywale "Stalówki" z drugiej ligi, Resovia, przyjechali na turniej w młodzieżowym składzie.

Wyniki: Rotunda - Resovia 2:3, Sprysak, Szostak dla Rotundy, Unia - Stal 2:3, Bednarz, Juda - Piątkowski, Radawiec, Skórski, Rotunda - Księża 4:0, Zielonka 2, Sprysak, Grab, Stal - Resovia 2:0, Walaszczyk, Białek, Rotunda - Unia 2:4, Samko, Sprysak - Krupa samob., Bednarz, Juda, Telka, Księża - Resovia 0:3, Stal - Rotunda 3:0, Radawiec, Białek, Gęśla.

Więcej o turnieju w poniedziałkowym, papierowym wydaniu Echa Dnia.