Piłkarze z Rudnika nad Sanem, Grębowa i Stalowej Woli zwyciężyli w ogólnopolskim turnieju

/sin/
Zwycięska drużyna z Podkarpacia z trenerem Mirosławem Chmielowcem z Rudnika nad Sanem. Archiwum
Reprezentacja województwa podkarpackiego zajęła pierwsze miejsce w XIV Ogólnopolskim Turnieju Piłki Nożnej Olimpiad Specjalnych. Większość zawodników zwycięskiej ekipy to uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem.

Zawody zostały rozegrane na obiektach sportowych Zawiszy Bydgoszcz. W turnieju wzięło udział 300 zawodników z 20 drużyn męskich i 10 drużyn żeńskich z całej Polski.

- Celem imprezy była popularyzacja piłki nożnej jako dyscypliny sportu dla osób z niepełnosprawnością intelektualną, podsumowanie efektów szkoleniowych uzyskanych w czasie treningów oraz wytypowanie reprezentacji na Europejskie Letnie Igrzyska Olimpiad Specjalnych w Antwerpii w 2014 roku - wyjaśnia trener podkarpackiej drużyny Mirosław Chmielowiec z Rudnika nad Sanem.

Województwo podkarpackie pod wodzą trenera Mirosława Chmielowca reprezentowali: Piotr Rychlicki, Mariusz Pchełka, Dariusz Sagan, Michał Janiec, Marek Rychlicki, Sylwester Kata, Albert Granowicz, Piotr Wilk, Grzegorz Pasek i Piotr Kowalski. Siedmiu z dziesięciu reprezentantów naszego województwa to uczniowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Rudniku nad Sanem. Wsparło ich dwóch zawodników ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Grębowie oraz jeden piłkarz z Zespołu Szkół numer 6 Specjalnych w Stalowej Woli.

- Nasza reprezentacja zdobyła pierwsze miejsce pokonując w finale po trudnej walce reprezentację warmińsko-mazurską 3:1 - opowiada trener Mirosław Chmielowiec. - Natomiast w półfinale pokonali reprezentację dolnośląską 6:1.

W fazie grupowej nasi piłkarze wygrali z reprezentacjami województw opolskiego i śląskiego. Za zdobycie pierwszego miejsca zawodnicy otrzymali pamiątkowe złote medale Olimpiad Specjalnych i nagrody rzeczowe. Oprócz rozgrywek sportowych zawodnicy wzięli udział w badaniach medycznych pod hasłem "Zdrowi sportowcy".