Pływacy Delfina Tarnobrzeg zdobyli 15 medali podczas mistrzostw Polski Maters

Piotr Szpak
Pływacy Delfina Tarnobrzeg zdobyli 15 medali podczas mistrzostw Polski Maters.
Pływacy Delfina Tarnobrzeg zdobyli 15 medali podczas mistrzostw Polski Maters. Archiwum klubowe
Rekordową ilość 15 medali wywalczyła reprezentacja Tarnobrzega podczas rozegranych w Gliwicach Mistrzostwach Polski w pływaniu Masters.

Tarnobrzeg reprezentowała ekipa Delfina Masters Tarnobrzeg trenujący pod okiem trenera Krzysztofa Dydo, którzy zdobyli: złoty, osiem srebrnych oraz sześć brązowych medali. Klub reprezentowali: Renata Osmala, Agata Meksuła, Angelika Rozmus, Krzysztof Ślęczka, Maciej Płaneta, Artur Szklarz, Sławomir Kowalski, Paweł Nowak oraz Zbigniew Ramos.
Na najwyższym stopniu podium stanęła Angelika Rozmus (kategoria wiekowa 35-39 lat), która zwyciężyła w wyścigu na dystansie 200 metrów stylem zmiennym uzyskując czas 2:55,15 minuty.
Tarnobrzeżanka jeszcze trzykrotnie stawała na podium zajmując drugie miejsce na 100 metrów stylem motylkowym z czasem 1:25,59; trzecie na 50 stylem klasycznym 41,57 oraz trzecie na 100 m klasycznym 1:29,29.
Aż pięć medali zdobyła Renata Osmala (kategoria 35-39), która była druga na 400 m dowolnym 5:19,86; 800 m dowolnym 11:04,62; 200 m grzbietowym 2:48,75; 100 m klasycznym 1:28,06 i trzecia na 100 m grzbietowym 1:19,35.
Ponadto medale zdobywali: Agata Meksuła (kategoria 35-39); Sławomir Kowalski (kategoria 40-44), Krzysztof Ślęczka (kategoria 40-44), a także sztafety mieszane 4x50 m stylem dowolnym oraz 4x50 m stylem zmiennym.