Pływanie. 11 medali zdobył UKS Delfin Tarnobrzeg podczas „Memoriału Jerzego Szczerbatego – Puchar Ziemi Podkarpackiej”

Damian Wiśniewski
Igor Majewski (w środku) zdobył dla tarnobrzeskiego klubu sześć medali
Igor Majewski (w środku) zdobył dla tarnobrzeskiego klubu sześć medali archiwum klubu
UKS Delfin Tarnobrzeg był organizatorem „Memoriału Jerzego Szczerbatego – Puchar Ziemi Podkarpackiej”. Współorganizatorami byli Podkarpacki Okręgowy Związek Pływacki, MOSiR Tarnobrzeg i Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego. Na tarnobrzeskiej pływalni do rywalizacji stanęło blisko 300 zawodników i zawodniczek z 20 klubów z województw podkarpackiego, świętokrzyskiego oraz lubelskiego.

Poziom zawodów był bardzo wysoki i mimo to drużynowo klub UKS Delfin Tarnobrzeg zajął czwarte miejsce. Podopieczni trenerów Angeliki Michalik i Krzysztofa Dydo między innymi uczniowie SP 3 wywalczyli 11 medali (dwa złote, pięć srebrnych i cztery brązowe).

Wśród najlepszych zawodników w kategorii 12-13 lat drugie miejsce zajął Igor Majewski, a jego starszy klubowy kolega, Nikodem Naróg, zajął drugie miejsce w kategorii 16 lat i starsi. Biegiem Memoriałowym tych zawodów był dystans 100 m stylem klasycznym. Miłą niespodziankę sprawiło dwóch zawodników Delfina, którzy zakwalifikowali się do finału na dystansie 100 m stylem klasycznym. Tymoteusz Leżoń zajął czwarte miejsce, a Nikodem Bajer szóste.

Kto z tarnobrzeskich pływaków zdobywał medale?

Brązowy medal w sztafecie 4 x50 m stylem zmiennym (Szymon Skulski, Jakub Kalita, Nikodem Naróg, Bartłomiej Skwara).

Igor Majewski (rocznik 2009): złoty medal na dystansie 200 m stylem zmiennym, srebrny medal na dystansie 50 m stylem dowolnym, srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym, srebrny medal na dystansie 100 m stylem motylkowym, brązowy medal na dystansie 50 m stylem motylkowym i brązowy medal na dystansie 100 m stylem zmiennym.

Nikodem Naróg (2002): złoty medal na dystansie 100 m stylem motylkowym, srebrny medal na dystansie 100 m stylem dowolnym i srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym.

Bartłomiej Skwara (2008): brązowy medal na dystansie 100 m stylem motylkowym.

Reszta zawodników UKS Delfin, która pobiła swoje rekordy życiowe: Hubert Kubik, Nikodem Błasiak, Ksawier Szklarz, Bartłomiej Bzdyra, Maksymilian Płaneta, Piotr Szczepan, Jan Pawlak, Oliwia Wójcikowska, Nikodem Kraska, Michał Rzeszowiak, Konrad Szymański, Natalia Rzeszowiak, Kaja Augustyniak, Zuzanna Jajko, Weronika Błasiak, Zuzanna Górak, Bartłomiej Kozioł, Grzegorz Głowacki, Kacper Pełka i Karol Markiewicz.

Maksym Chłań: Awans przyjdzie jeśli będziemy skoncentrowani