MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podczas Dni Zaklikowa został otwarty stadion piłkarski Sanna Zaklików. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Przecięcie wstęgi na otwarcie stadion piłkarski Sanna Zaklików
Przecięcie wstęgi na otwarcie stadion piłkarski Sanna Zaklików GCK Zaklików
W sobotę, 22 lipca świętowała zaklikowska społeczność, a najważniejszym punktem Dnia Zaklikowa było oficjalne otwarcie stadionu sportowego Ludowego Klubu Sportowego Sanna Zaklików.

Wyremontowany stadion Sanna Zaklików

Na ten moment długo czekali nie tylko zaklikowscy kibice, ale przede wszystkim zawodnicy, którzy wreszcie będą mogli trenować i rozgrywać mecze na odnowionym i wyremontowanym obiekcie piłkarskim. Dlatego też ta ważna dla lokalnej społeczności chwila nastąpiła podczas zaklikowskiego święta – „Dnia Zaklikowa 2023”, aby mogło w niej uczestniczyć jak najwięcej mieszkańców.

W uroczystości uczestniczyli również zaproszeni przez burmistrza Zaklikowa, Dariusza Toczyskiego, goście: senator Janina Sagatowska, poseł i wiceminister infrastruktury Rafał Weber, wicestarosta stalowowolski Mariusz Sołtys, radna Rady Powiatu Stalowowolskiego Zofia Ciesielska-Grella, wójt gminy Pysznica Łukasz Bajgierowicz, wójt gminy Potok Wielki Leszek Nosal, a także wielu radnych zaklikowskiej Rady Miejskiej.

Długo wyczekiwany stadion piłkarski

Wiceminister Rafał Weber przyznał, że w młodości zdarzało mu się przyjeżdżać pod namiot do Zaklikowa, a w późniejszych czasach sędziował tu mecze miejscowego klubu piłkarskiego Sanna.

Natomiast wicestarosta Mariusz Sołtys podkreślił w swoim wystąpieniu, że wyremontowany stadion był długo wyczekiwany i teraz z pewnością będzie chętnie wykorzystywany przez młodzież i dorosłych.

- Jest mi niezmiernie miło, że mogę w imieniu władz Powiatu Stalowowolskiego pogratulować tego wspaniałego obiektu władzom Gminy Zaklików. Jednocześnie dziękuję tym wszystkim, dzięki którym ta inwestycja mogła powstać: senator Janinie Sagatowskiej, wiceministrowi Rafałowi Weberowi i całej zaklikowskiej Radzie Miejskiej na czele z przewodniczącym Mirosławem Machem. Jestem przekonany, że stadion będzie teraz tętnił życiem od rana do wieczora, użytkowany zarówno przez starszych, jak i młodszych adeptów piłkarstwa

– mówił wicestarosta Mariusz Sołtys.

Po poświęceniu obiektu oraz przecięciu symbolicznej wstęgi, goście przetestowali nową płytę boiska, wykonując serię rzutów karnych.

Stoiska pszczelarzy i kół łowieckich

„Dzień Zaklikowa 2023” był nie tylko okazją do otwarcia stadionu, ale też do zaprezentowania się lokalnym stowarzyszeniom i organizacjom pozarządowym. Mieszkańcy mogli podczas imprezy odwiedzać liczne stoiska przygotowane przez: pszczelarzy, koła gospodyń wiejskich, koła łowieckie oraz lokalnych przedsiębiorców. Na scenie prezentowały się zespoły działające w zaklikowskim Gminnym Ośrodku Kultury, a gwiazdą wieczoru był Oskar Cyms.

Źródło: Starostwo Powiatowe

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie