MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Podsekretarz stanu Ministerstwa Obrony Narodowej Marcin Idzik gościł w Hucie Stalowa Wola

Zdzisław Surowaniec
Wiceminister Marcin Idzik, z prawej prezes HSW Krzysztof Trofiniak, z lewej dyrektor CPW Antoni Rusinek.
Wiceminister Marcin Idzik, z prawej prezes HSW Krzysztof Trofiniak, z lewej dyrektor CPW Antoni Rusinek. Zdzisław Surowaniec
Delegacja rządowa z wiceministrem obrony narodowej Marcinem Idzikiem przebywała w Hucie Stalowa Wola. Minister wręczył medale za zasługi dla obronności kraju grupie pracowników HSW.

Bartosz Kopyto, pełnomocnik zarządu HSW:

- Tegoroczny wynik finansowy związany z produkcją wojskową będzie bardzo dobry. Ale to dopiero zmiany na rynkach sprzedaży naszych wyrobów cywilnych pozwolą dźwignąć firmę na tyle wysoko, by przywrócić jej należna pozycję w gospodarce regionu i kraju.

- Takie spotkanie to dla nas doskonała okazja, by naszych najważniejszych partnerów handlowych przekonać o jakości naszej oferty i perspektywach jej trwałego rozwoju - powiedział po spotkaniu prezes HSW S.A., Krzysztof Trofiniak.

BEZPIECZEŃSTWO POLSKI

Minister Idzik, doskonale zorientowany w historii produkcji Huty i jej bieżącej ofercie, przypomniał znaczenie deklaracji złożonych przed rokiem w Stalowej Woli przez premiera Donalda Tuska. - Naszym zamiarem jest budowanie bezpieczeństwa Polski w oparciu nowoczesne wyposażenie armii i zaangażowanie polskiego przemysłu zbrojeniowego. Huta Stalowa Wola jest przykładem takiego przedsiębiorstwa, które daje polskim Siłom Zbrojnym i Ministerstwu Obrony Narodowej gwarancje jakości i stabilności dostaw - ocenił.

Pracownicy Centrum Produkcji Wojskowej z prezentowali walory użytkowe wyrobów HSW: moździerza samobieżnego 120 mm RAK na podwoziu gąsienicowym, armatohaubicy KRAB 155 mm, wyrzutni rakiet WR-40 Langusta i innych. Minister gościł także w innej stalowowolskiej spółce - Hucie Stali Jakościowych, należącej do grupy Złomrex.

CZAS POKAŻE

Jak podała środowa "Rzeczpospolita" część wojskowa Huty Stalowa Wola - Centrum Produkcji Wojskowej - włączona zostanie do największego w kraju holdingu obronnego jakim jest Bumar. Znalazłby się w dywizji Bumar-Ląd. - Czas pokaże jakie będą losy Centrum Produkcji Wojskowej - komentuje dyrektor CPW Antoni Rusinek i nie chce na ten temat więcej mówić.

Bo to delikatna materia. W strategii przemysłu zbrojeniowego jest zapis o przejęciu CPW przez Bumar czyli polityczne decyzje zapadły. Jednak stanie się to dopiero po sprzedaży części cywilnej HSW, co się może dokonać w tym roku. Huta już się raz wywinęła od wchłonięcia jej przez przeżywający problemy Bumar i nieźle na tym wyszła

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Inflacja będzie rosnąć, nawet do 6 proc.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie