Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Poplenerowa wystawa "Na brzegu lata" w Muzeum Regionalnym w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Ekspozycja „Na brzegu lata” jest efektem pracy artystów biorących udział w Letnich Konfrontacjach Malarskich
Ekspozycja „Na brzegu lata” jest efektem pracy artystów biorących udział w Letnich Konfrontacjach Malarskich Tomasz Wosk
Ekspozycja „Na brzegu lata” jest efektem pracy artystów biorących udział w Letnich Konfrontacjach Malarskich zorganizowanych przez powiat stalowowolski na przełomie czerwca i lipca tego roku, której wernisaż odbył się 22 października.

Otwarcie wystawy poplenerowej w Stalowej Woli

Na otwarciu wystawy byli obecni uczestnicy pleneru – artyści z naszego regionu, a także z Warszawy, Lublina, Katowic, Kazimierza nad Wisłą. Była więc to doskonała okazja do poznania ich osobiście i porozmawiania o ich twórczości.

– Jestem bardzo zadowolony i wzruszony, że spotykamy się dzisiaj powtórnie. Cieszę się bardzo, że Państwo przybyli na tę wystawę – mówił do artystów Janusz Zarzeczny, starosta stalowowolski. – Ten wieczór jest wyjątkowy, gdyż wszyscy obecni na wernisażu mogą Państwa poznać osobiście. A prace tu prezentowane mają w sobie duszę. Bardzo dziękuję wszystkim artystom, za to, że uczestniczą w plenerach organizowanych przez powiat stalowowolski i że chętnie do nas wracają. Była to już jego czwarta edycja.

   

Udane artystyczne przedsięwzięcie w Stalowej Woli

W imieniu artystów, podczas wernisażu zabrał głos dr Konrad Wieniawa – Narkiewicz, który po raz pierwszy uczestniczył w plenerze organizowanym przez powiat stalowowolski.

– Chciałbym serdecznie podziękować osobom, które były silnie zaangażowane w cały projekt. Jest to bardzo udane artystyczne przedsięwzięcie. Dziękujemy.  

Na wystawie prezentowane są prace lokalnych twórców pochodzących ze Stalowej Woli i okolic Krzysztofa Czerwiaka, Danuty Gaweł, Ryszarda Kochana, Jadwigi Kukuły, Edyty Banasiak – Nawracaj, Agnieszki Piętak, a także Anny Kossakowskiej (Warszawa), Konrada Wieniawy – Narkiewicza (Warszawa), Sylwii Lis – Persony (Kazimierz Dolny), Ewy Podlodowskiej (pochodzącej z Radomyśla nad Sanem) i Jakuba Podlodowskiego (Lublin), Marii Wiktorii Mostek (Rzeszów), Kazimierza Hamady (Kraków), Jacka Kośmińskiego (Kazimierz Dolny), Anity Sadlej – Stelmach (Katowice), Grażyny Grabowskiej (Lublin).

Ekspozycja będzie prezentowana w Muzeum Regionalnym przy ul. Sandomierskiej 1 w Stalowej Woli do 26 listopada 2023 r.

od 7 lat
Wideo

Tadeusz Płużański - Dlaczego warto pielęgnować pamięć o wyklętych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie