Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pożegnalny "Śpiewograniec" w Tarnobrzegu. Radość, wzruszenie i dobra zabawa na ogólnopolskim festiwalu piosenki harcerskiej. Zobacz zdjęcia

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Tarnobrzeg gościł muzykujących harcerzy z całej Polski, którzy w ostatni weekend lutego przyjechali na 30. Ogólnopolski Festiwal Piosenki Harcerskiej Śpiewograniec. Pierwszy raz w historii konkursu jury przyznało podwójne Grand Prix. Koncert galowy był pełen radości, dobrej zabawy, wspomnień i wzruszeń, tym większych, że wydarzenie zorganizowano po raz ostatni. Zobaczcie zdjęcia z pożegnalnego "Śpiewograńca" w Tarnobrzeskim Domu Kultury.

Pożegnalny Śpiewograniec 2024 w Tarnobrzegu

Święto harcerskiej piosenki i chęć zaprezentowania dorobku artystycznego na renomowanym Śpiewograńcu przyciągnęła do Tarnobrzega 340 uczestników. Na scenie Tarnobrzeskiego Domu Kultury piosenki harcerskie, turystyczne i biwakowe zaprezentowały w tym roku aż 33 harcerskie zespoły.

Jury pod przewodnictwem harcmistrza Jacka Drożdżala z uwagi na wysoki poziom wykonawców pierwszy raz przyznało dwa równorzędne Grand Prix. Otrzymały je 104 Artystyczna Drużyna Harcerska z Mirca oraz Nos w kajak z Jasła. Pierwsze miejsce zdobyły The Tonacja Teen z Jaktorowa oraz 25 Drużyna Harcerska Białe Wilki z Liśnika Dużego, drugie miejsce - The Tonacja Junior z Jaktorowa i Bieszczadnicy z Woli Rzeczyckiej; miejsce trzecie zajęły Ni w 5, ni w 9 z Rzeszowa i Zgrane Szychy z Przemyśla.

Wykonanie piosenki "Pożegnalny ton" przyniosło zespołowi The Tonacja Teen nagrodę w kategorii dodatkowej "Pożegnanie”. Wyróżnienie premiowane występem w koncercie galowym zdobyła 05 Gromada Zuchowa Polarne Niedźwiadki z Ostrowca Świętokrzyskiego.

Dzięki sponsorom i darczyńcom festiwalu pula nagród wyniosła około 10 tysięcy złotych. Laureaci otrzymali sprzęt muzyczny, vouchery do Zajazdu pod Caryńską oraz nagrody pieniężne.

Podczas koncertu laureatów, który uświetnił występem zespół MuzyKuny, harcerska brać pokazała, co to znaczy dobra zabawa pod sceną i na widowni. Będzie szalenie brakować tej atmosfery - Śpiewograniec przechodzi do historii. Tegoroczna, trzydziesta edycja była jego ostatnią odsłoną. Otwierający festiwal pokaz archiwalnych zdjęć z występów wciśnięta w fotele publiczność oglądała z łezką w oku.

Miałem ogromny zaszczyt i przyjemność od 1989 roku organizować tę wspaniałą imprezę ze wspaniałymi ludźmi, którzy pomagali w jej organizacji, a także uczestnikami, którzy odwiedzali Tarnobrzeg. To były setki zespołów i tysiące harcerek i harcerzy z całej Polski. Jest to kawał porządnej harcerskiej roboty wszystkich zaangażowanych w organizację festiwalu osób. Trzydzieści edycji pozostanie w mojej pamięci jako wspaniałe doświadczenie, przygoda i wyzwanie, któremu mam nadzieję, że sprostałem, a wam wszystkim, których spotkałem na szlaku harcerskiej przygody i piosenki sprawiło to odrobinę radości...

- przekazał podharcmistrz Robert "Orzeł" Kędziora, który zorganizował 30. Śpiewograniec razem ze stowarzyszeniem Esteka i Komendą Hufca ZHP w Tarnobrzegu.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pierwsza wielka wymiana książek w Chojnicach

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie