Proces byłego prezydenta Tarnobrzega. Radny Kołek ze łzami w...

  Proces byłego prezydenta Tarnobrzega. Radny Kołek ze łzami w oczach żalił się Kamilowi Kalince?

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Radzimowski

  Echo Dnia Podkarpackie

  Aktualizacja:

  Echo Dnia Podkarpackie

  Radny Kamil Kalinka zeznawał w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega

  Radny Kamil Kalinka zeznawał w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega ©Marcin Radzimowski

  Tarnobrzeski radny Kamil Kalinka, który przez kilka miesięcy pełnił obowiązki prezydenta Tarnobrzega a potem był zastępcą prezydenta, złożył we wtorek zeznania w procesie byłego włodarza miasta Grzegorza Kiełba, oskarżonego o przyjęcie 20 tysięcy złotych łapówki od przedsiębiorcy i radnego (teraz byłego radnego) Dariusza Kołka.
  Radny Kamil Kalinka zeznawał w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega

  Radny Kamil Kalinka zeznawał w procesie byłego prezydenta Tarnobrzega ©Marcin Radzimowski

  Przed tarnobrzeskim Sądem Rejonowym radny Kamil Kalinka a zarazem dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Tarnobrzegu, szeroko opisywał prace nad miejscowymi planami zagospodarowania przestrzennego osiedli Centrum i Mokrzyszów. To z uchwalaniem tych planów miała być związana przekazana łapówka, bowiem na obu osiedlach Dariusz Kołek ma tereny inwestycyjne. Świadek Kamil Kalinka z racji piastowania funkcji radnego, przez część minionej kadencji przewodniczącego Rady Miasta oraz pełniącego obowiązki włodarza miasta (po aresztowaniu Grzegorza Kiełba), był doskonale zorientowany w procedurach towarzyszących uchwalaniu miejscowych planów.

  Po skończeniu swobodnego składania zeznań sędzia odczytał zeznania, jakie Kamil Kalinka złożył w postępowaniu przygotowawczym. W tych wtorkowych przed sądem nie poruszył jak się wydaje najważniejszych kwestii - spotkania Kamila Kalinki z Dariuszem Kołkiem, co wyraźnie poirytowało sędziego.

  Świadek Kalinka przyznał, że rzeczywiście spotkał się z Dariuszem Kołkiem prawdopodobnie 16 stycznia ubiegłego roku, na prośbę Kołka, który odwiedził go w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego. Jak zeznał radny Kalinka, Dariusz Kołek przyszedł ze łzami w oczach i żalił się, iż Grzegorz Kiełb domaga się od niego łapówki. Bardzo mocno związany z Prawem i Sprawiedliwością radny Kamil Kalinka przyznał, że był mocno zdziwiony spotkaniem i zwierzeniem Dariusza Kołka, który należąc do Platformy Obywatelskiej był jego politycznym przeciwnikiem. Jak zeznał Kołkowi miało zależeć na tym, by zorganizować spotkanie z pozostałymi radnymi i konserwatorem zabytków, którego decyzje miały istotny wpływ na budowę galerii handlowej w osiedlu Centrum.Radny Kołek sugerować miał podczas spotkania z Kalinką, że prezydent Kiełb bierze łapówki.
  Przed sądem we wtorek zeznawali też dwaj inwestorzy z Warszawy, którzy zainteresowani byli budową galerii handlowej na osiedlu Centrum.

  Nie mieli żadnych zastrzeżeń do tempa prac nad planami zagospodarowania a jeden z nich o Grzegorzu Kiełbie mówił jako o krystalicznym człowieku, lokalnym patriocie oddanym sprawom miasta, z którym współpraca układała się bardzo dobrze.
  Właściciele gruntu w Centrum wciąż zainteresowani są wybudowaniem w tym miejscu galerii handlowej.


  POLECAMY RÓWNIEŻ:  Nie wiesz z kim pójdziesz na studniówkę? Skorzystaj z naszego generatora studniówkowego!


  Ile kosztuje wychowanie dziecka w Polsce? Jest droższe niż myślisz!  Co nas wkurza w zimie na polskich drogach?  Praca marzeń. 10 najlepszych ofert pracy skierowanych do Polaków
  One urodzą w 2019. Idzie nowe baby boom  Co wiesz o prowadzeniu auta zimą? Quiz


  Zobacz także: Flesz zakaz handlu w niedzielę - rząd wstrzymuje zmiany

  Źródło: vivi24

  Czytaj treści premium w Echu Dnia Plus Podkarpackim

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (23)

  Dodaj komentarz
  Wszystkie komentarze (23) forum.echodnia.eu

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Studniówki

  Wideo