Przegrany sparing Siarki Tarnobrzeg z Wisłą Sandomierz

/gli/
W sparingowym meczu drugoligowa Siarka Tarnobrzeg (niebieskie koszulki) przegrała z trzecioligową Wisłą Sandomierz (zielone koszulki) 2:4. W ekipie "Siarkowców” testowany był między innymi Marcin Chmiel (z piłką), napastnik z Wielowsi Tarnobrzeg. Grzegorz Lipiec
W czwartek w sparingowym meczu drugoligowa Siarka Tarnobrzeg przegrała z trzecioligową Wisłą Sandomierz 2:4.

SIARKA TARNOBRZEG - Wisła Sandomierz 2:4 (1:2)

Bramki: Sulkowski 40, Bukała 68 - Senderowski 3, Gębalski 30, Stawiarski 86, Pisarek 89.

Trener "Siarkowców" Tomasz Tułacz zgodnie z zapowiedzią dał pograć przede wszystkim testowanym zawodnikom w wieku młodzieżowca oraz tym piłkarzom, którzy w środowym spotkaniu Pucharu Polski z Garbarnią Kraków nie zagrali zbyt dużej liczby minut.

Piłkarze grając w ukropie starali się pokazać z jak najlepszej strony, ale w poczynaniach obu ekip było wiele nerwowości, niecelnych podań i głupich strat piłki. Na prowadzeniu szybko znalazła się Wisła, która po 30 minutach gry wygrywała 2:0. Drugie trafienie dla "Wiślaków" zaliczył Adrian Gębalski, który w ubiegłym sezonie grał w barwach tarnobrzeskiej drużyny. Kontaktowego gola strzelił tuż przed przerwą Bartosz Sulkowski, który był wyróżniającą się postacią w tarnobrzeskim zespole. Na początku drugiej połowy lepiej prezentowali się gospodarze i po trafieniu juniora Siarki, Łukasza Bukały był remis 2:2. Niestety. Pod koniec meczu karygodne błędy obrońców wykorzystali sandomierzanie i zwyciężyli 4:2.

Tomasz Tułacz nadal szuka młodzieżowców, którzy będą w kadrze zespołu. W czwartkowym meczu oprócz juniorów Siarki wystąpili między innymi testowani: napastnik Marcin Chmiel z Wielowsi Tarnobrzeg, obrońca Tomasz Marut z Bocheńskiego Klubu Sportowego Bochnia oraz pomocnik Michał Motyl, wychowanek Pogoni Staszów, ostatnio grający w Chrobrym Głogów.

Więcej o spotkaniu przeczytają Państwo w piątkowym "Echu Dnia".