MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przyszli architekci z Kielc pomogą zagospodarować teren wokół Jeziora Tarnobrzeskiego

/KaT/
W ramach przedmiotu „planowanie przestrzenne” przyszli architekci mają bowiem zaprojektować wykorzystanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego.
W ramach przedmiotu „planowanie przestrzenne” przyszli architekci mają bowiem zaprojektować wykorzystanie terenów wokół Jeziora Tarnobrzeskiego. K. Tajs
Zagospodarowanie terenu wokół Jeziora Tarnobrzeskiego jest przedmiotem pracy 55 studentów III roku Architektury na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej, którzy przyjechali do Tarnobrzega.

ZOBACZ TAKŻE:
Panika w tłumie na imprezie studenckiej w Bydgoszczy. Jedna osoba nie żyje, 6 rannych

(dostawca: TVN24/x-news)

Zagospodarowanie terenu wokół Jeziora Tarnobrzeskiego stało się przedmiotem pracy 55 studentów III roku Architektury na Wydziale Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej, którzy przyjechali do Tarnobrzega. To już druga wizyta przyszłych architektów z Kielc, których tarnobrzeski samorząd poprosił o wsparcie przy opracowaniu planów zagospodarowania wokół akwenu. O swoich oczekiwaniach samorządowcy rozmawiali ze studentami nad jeziorem. Po rozmowach, przyszli architekci rozeszli się w teren, aby nakreślić swoje wizje zagospodarowania terenu.

Na wykonanie pierwszych poważnych projektów studenci mają czas do końca tego roku akademickiego. Pracę podzielono na dwa etapy. W pierwszym semestrze studenci opracują koncepcję architektoniczno-urbanistyczną, w semestrze drugim podejmą próbę stworzenia planu zagospodarowania przestrzennego tego terenu - tłumaczy Agnieszka Sempioł z Katedry Architektury i Urbanistyki, Wydział Budownictwa i Architektury Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Studenckie wizualizacje zawierać będą nie tylko sugestie rozmieszczenia budynków, ale takie szczegóły, jak kubatura, czyli dokładną wielkość, ilość kondygnacji, geometrię dachu. Zaproponują także przeznaczenie każdego z budynków.

Wojciech Brzezowski, zastępca prezydenta miasta, nie kryje, że samorząd jest ciekawy studenckich pomysłów. - Liczymy na dużą podpowiedź, na inwencję studentów w zakresie rozwiązań architektonicznych - mówi wiceprezydent. - Zdajemy sobie sprawę, że niektóre będą zbyt futurystyczne, zbyt odległe, jednak jest szansa, że część z zaproponowanych rozwiązań będziemy chcieli wykorzystać. Studenci będą mieli możliwość konsultowania projektów, my będziemy przekazywać pewne wytyczne. Jesteśmy w trakcie opracowywania Miejscowego Planu Zagospodarowania Przestrzennego, który być może zacznie obowiązywać w pierwszej połowie przyszłego roku.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie