MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni Rady Powiatu Niżańskiego po pierwszej sesji. Robert Bednarz ponownie starostą! Już po raz trzeci

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Starosta Robert Bednarz został wybrany na trzecią kadencję. Więcej na kolejnych zdjęciach
Starosta Robert Bednarz został wybrany na trzecią kadencję. Więcej na kolejnych zdjęciach Starostwo Powiatowe
6 maja 2024 roku odbyła się I Sesja Rady Powiatu Niżańskiego, inaugurująca kadencję 2024 – 2029. Posiedzenie rozpoczęło się odśpiewaniem hymnu Rzeczypospolitej Polskiej. Potem wybrani przewodniczącego zastępców, starostę, wicestarostę i członków zarządu.

Pierwsza sesja. Robert Bednarz ponownie starostą niżańskim. Po raz trzeci!

Po złożeniu ślubowania, radnymi Rady Powiatu Niżańskiego VII kadencji, liczącej 19 radnych, zostali: Robert Bednarz, Błażej Borowiec, Łukasz Chamot, Sylwester Daśko, Justyna Delekta, Alicja Habuda-Cichoń, Magdalena Hasiak, Tomasz Karaś, Jan Kowal, Małgorzata Kuś, Dariusz Łebko, Adam Mach, Roman Pokora, Józef Sroka, Benedykt Sudoł, Lucjan Tabasz, Andrzej Tofilski, Gabriel Waliłko i Karol Wołoszyn.

KLIKNIJ I OGLĄDAJ ZAPIS TRANSMISJI

Rada Powiatu Niżańskiego w głosowaniu tajnym na Przewodniczącego Rady Powiatu Niżańskiego wybrała po raz kolejny Sylwestra Daśko. Wiceprzewodniczącymi Rady Powiatu zostali radni Tomasz Karaś i Benedykt Sudoł.

Rada Powiatu na funkcję Starosty Niżańskiego wybrała Roberta Bednarza, co jest wynikiem historycznym, ponieważ pierwszy raz zdarzyło się, aby dotychczasowy starosta został po raz kolejny obdarzony poparciem i wybrany na tą funkcję, na kolejną – trzecią już kadencję.

Starosta Robert Bednarz, dziękując za oddane głosy i wybór na kolejną kadencję na funkcję Starosty Niżańskiego, podkreślił, że jest to dla niego wielki zaszczyt, ale też i duże zobowiązanie.

- Odczuwam radość z tego faktu, a zarazem i wielką odpowiedzialność, jaka na mnie spoczywa. Mam nadzieję, że doświadczenie samorządowe, jakie zdobyłem, jako Starosta Niżański dwóch ostatnich kadencji, radny pięciu kadencji, zarówno w Gminie jak i w Powiecie, doświadczenie w pozyskiwaniu środków finansowych oraz doświadczenie w działalności społecznej, w różnych organizacjach pozarządowych, a także ciężka praca, którą deklaruję, przyczyni się do dobrego wywiązania się z oczekiwań dotyczących realizacji zadań powiatowych. Zobowiązuję się do sumiennej pracy na rzecz Powiatu Niżańskiego i jego mieszkańców, a wszystkich Państwa zapraszam do współpracy. Mam bowiem świadomość, że tylko dobra współpraca może przynieść zamierzone efekty. Bardzo dziękuję wszystkim tym Mieszkańcom Gminy Jeżowe, którzy udzielili mi poparcia i obdarzyli mnie zaufaniem oddając na mnie swój głos w wyborach do Rady Powiatu Niżańskiego. Dziękuję Radnym Rady Powiatu Niżańskiego za wybór mojej osoby na funkcję Starosty Niżańskiego i powierzenie kierowania Zarządem Powiatu na kolejną kadencję. Dziękuję również wszystkim tym, którzy mocno wspierali mnie w tym wszystkim, co było związane z objęciem funkcji Starosty Powiatu Niżańskiego. Dziękuję także mojej rodzinie za wsparcie i wyrozumiałość. Szczególne słowa podziękowania kieruję do współpracowników i dyrektorów jednostek organizacyjnych Powiatu, za wsparcie i akceptację podejmowanych działań. Deklaruję wolę współpracy ze wszystkimi radnymi Rady Powiatu Niżańskiego i Rad Gmin oraz wójtami, burmistrzami - dla dobra Powiatu Niżańskiego – mówił Starosta.

Na wniosek starosty niżańskiego, wicestarostą został wybrany radny Józef Sroka, natomiast członkami zarządu radni: Magdalena Hasiak, Dariusz Łebko i Adam Mach.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie