MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Rafał Rębisz z Niska wyświęcony na księdza w michalickiej parafii w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Wyświęcony na kapłana Rafał Rębisz. Zobacz więcej zdjęć >>>
Wyświęcony na kapłana Rafał Rębisz. Zobacz więcej zdjęć >>>Zdzisław Surowaniec
Rafał Rębisz – do tej pory diakon przygotowujący się do kapłaństwa, został w sobotę, 25 maja wyświęcony przez biskupa sandomierskiego Krzysztof Nitkiewicza na prezbitera, czyli księdza.

Wyświęcenie w michalickiej parafii

Rafał Rębisz urodził się 23 listopada 1997 roku w Nisku. Pochodzi z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Nowym Narcie (powiat niżański) w diecezji sandomierskiej.

Uroczystość wyświęcenia miała miejsce w kościele Trójcy Przenajświętszej w Stalowej Woli, prowadzonej przez księży ze Zgromadzenia Świętego Michała Archanioła, do którego będzie należał ksiądz Rafał. Michalici to wspólnota kapłanów i braci zakonnych założona na początku XX wieku przez błogosławionego księdza Bronisława Markiewicza. Patronem Zgromadzenia jest święty Michał Archanioł.

Biskup sandomierski wyświęcił na księdza Rafała Rębisza

Wyświęcenia Rafała na księdza dokonał biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz. Święceń udziela się przez nałożenie przez biskupa rąk i modlitwę konsekracyjną, w której biskup błogosławi Boga i błaga o dar Ducha Świętego.

Zobacz zdjęcia z uroczystości

Podczas homilii biskup nawiązał do czytanego fragmentu Ewangelii: „Pozwólcie dzieciom przychodzić do Mnie, nie przeszkadzajcie im; do takich bowiem należy królestwo Boże. Zaprawdę, powiadam wam: Kto nie przyjmie królestwa Bożego jak dziecko, ten nie wejdzie do niego. I biorąc je w objęcia, kładł na nie ręce i błogosławił je”.

"Ilu księży zmarnowało powołanie?" Mocne słowa biskupa Krzysztofa Nitkiewicza

- Relacji człowieka z Bogiem trzeba naśladować w życiu kapłańskim. I nie chodzi o to, żeby być dużym dzieckiem, które nie bardzo wie co ma robić i ciągle pyta się i nie podejmuje żadnych decyzji w wymiarze takim psychicznym. Nie, nie chodzi o takie duże dzieci. Chodzi właśnie o taką ufność, chodzi o zawierzenie, chodzi o całkowite zdalnie się na wolę Pana Boga. O to chodzi Chrystusowi, aby stać się jako dzieci, do których należy królestwo niebieskie. Iluż księży zmarnowało powołanie, ilu kapłanów zagubiło się, bo uważali że sami sobie poradzą. Pomimo przyjętych święceń każdy z nas kapłanów jest tylko kruchym człowiekiem. Dlatego zachęcam cię Rafale gorąco, abyś nie rezygnował nigdy z postawy dziecka. Żebyśmy się dobrze zrozumieli ze spontanicznością, bo dzisiaj czasami mamy z tym problemy. Ja powiedziałem w granicach przyzwoitości i prawa przepisu – mówił biskup.

Po święceniach ksiądz Rafał dziękował biskupowi, michalitom, kolegom, rodzinie, wiernym, którzy przyszli na święcenie. Prosił o modlitwę, aby był świętym księdzem.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Euro 2024: STUDIO-EURO ODC-3 PRZED MECZEM POLSKA - AUSTRIA

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie