Regionalny Fortuna Puchar Polski. Stal Stalowa Wola pokonała Karpaty Krosno i zagra w finale rozgrywek (ZDJĘCIA)

Damian Wiśniewski
Stal Stalowa Wola pokonała 2:0 Karpaty Krosno w półfinale Regionalnego Fortuna Pucharu Polski na szczeblu województwa podkarpackiego.

Karpaty Krosno - Stal Stalowa Wola 0:2 (0:1)
Bramki:
Bartosz Wiktoruk 16, Piotr Mroziński 90+1.
Karpaty: Krawczyk - Pelczar, Dziadosz, Wojtasik, Król, Stasz, Wajs, Fundakowski, Banks, Gawle, Gierlasiński.
Stal: Siudak - Zięba, Khorolskyi (53. Hudzik), Pietrzyk - Mistrzyk, Drobot (46. Wojtak), Conde, El Bouh, Jopek (62. Stelmach), Wiktoruk (62. Mroziński) - Grabarz (46. Płonka).

Trener Damian Skakuj zdecydował się na kilka zmian w porównaniu ze składem grającym zazwyczaj w lidze. W pierwszej jedenastce wybiegli między innymi Maciej Siudak, Kacper Pietrzyk, Aboubacar Sidiki Conde i Ilias El Bouh.

Pierwsza połowa tego spotkania była wyrównana. Pierwszą dobrą sytuację do strzelenia gola piłkarze Karpat stworzyli sobie już w piątej minucie gry, jednak wtedy po strzale z dystansu piłka nieznacznie minęła bramkę Macieja Siudaka.

Stal starała się odpowiedzieć strzałami Aleksandra Drobota i Kacpra Pietrzyka, ale żaden z nich nie potrafił pokonać bramkarza. Zrobił to dopiero Bartosz Wiktoruk w 16. minucie meczu, kiedy pięknym strzałem z rzutu wolnego posłał piłkę w samo okienko bramki Karpat.

Stal Stalowa Wola pokonała w czwartek Karpaty Krosno w meczu półfinału Regionalnego Pucharu Polski. Sprawdź, jak oceniliśmy zielono-czarnych za to spotkanie w skali 1-10.

Oceniamy piłkarzy Stali Stalowa Wola za pucharowe zwycięstwo...

Do końca pierwszej połowie więcej bramek już nie padło, choć w 30. minucie gry blisko pokonania Siudaka był Pedro Banks.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił, a co jakiś czas jedni i drudzy potrafili zagrozić przeciwnikowi. W Stali blisko pokonania bramkarza byli zwłaszcza Piotr Mroziński, który przestrzelil w sytuacji sam na sam i Ilias El Bouh, po którego strzale piłkę z linii bramkowej wybijał obrońca Karpat.

Mroziński w doliczonym czasie gry zdołał jednak zdobyć bramkę. Najpierw świetnie wymanewrował jednego z obrońców, a potem precyzyjnym strzałem nie dał szans bramkarzowi.

Stal wygrała 2:0 i awansowała do finału Regionalnego Fortuna Pucharu Polski. Zmierzy się w nim z kimś z pary Wólczanka Wólka Pełkińska - Wisłoka Dębica. Mecz finałowy zostanie rozegrany za niespełna miesiąc, 26 czerwca (miejsce nie zostało jeszcze ustalone). Drugi półfinał będzie bowiem rozegrany dopiero dziewiątego czerwca.

Co słychać u byłych piłkarzy Stali Stalowa Wola? Sprawdziliśmy co robią dziś największe gwiazdy "Stalówki", piłkarze występujący w naszej drużynie w ekstraklasie ale też w czasach gdzie nasz zespół występował w niższych ligach. Zobaczcie tez jak byłe gwiazdy wyglądały kiedy grały u nas, a jak wyglądają teraz. Dawni zawodnicy "Stalówki" kiedyś i obecnie, zobacz zdjęcia i przeczytaj ciekawe informacje na kolejnych slajdach!

Co słychać u gwiazd Stali Stalowa Wola sprzed lat? Piłkarze ...