Rekordowa wygrana lidera z Turbi. Wyniki spotkań stalowowolskiej piłkarskiej klasy okręgowej (zdjęcia)

Damian SZPAK [email protected]
W Kępiu Zaleszańskim piłkarze Kempusa przegrali ze Słowianinem Grębów 0:2.
W Kępiu Zaleszańskim piłkarze Kempusa przegrali ze Słowianinem Grębów 0:2. Fot. Marcin Radzimowski
Niedzielne mecze rozpoczynały się w tropikalnym upale, a później toczyły w ulewach, przy akopaniamencie piorunów.

Niektóre spotkania, zostały na kilkanaście minut przerwane, w Krzeszowie mecz nie został nawet dokończony, burza i towarzysząca jej ulewa były zbyt silne. Wydarzeniem kolejki była wysoka wygrana Kantoru Turbia w Podwolinie i sześć goli strzelonych przez napastnika turbian Piotra Sojeckiego.

Kempus Kępie Zaleszańskie - Słowianin Grębów 0:2 (0:1).
Lasota 33, Sz. Rutyna 86.
Kempus: W. Mączka - Foltarz (81 Samołyk), Ł. Mączka (Cygan), Idec, Nabrzyski - P. Mączka, Kurkiewicz, Ciesiołkiewicz, Czernecki - Gardy, Jarosz.
Słowianin: Kochańczyk - Dul, Gorczyca, Mierzwa, Ciba - Gałużny, Sz. Rutyna (88 Maciuba), Muciek (52 Wilk), Sibiga (65 D. Rutyna) - Zając, Lasota.
Czerwona kartka: Ciba (S, 83 min., za drugą żółtą). Żółte: Jarosz (K), Ciba (S). Sędziował: Mariusz Koper z Tarnobrzega. Widzów 250.

Mecz lokalnych rywali był zacięty i stał na dobrym poziomie. Pierwsi gola mogli strzelić gospodarze, ale Czernecki w sobie tylko wiadomy sposób nie potrafił skierować piłki do pustej już praktycznie bramki Słowianina. Dogodnej okazji nie wykorzystał także Szymon Rutyna, który w 31 min spudłował niemiłosiernie. Dwie minuty później Lasota znalazł już sposób na umieszczenie piłki w siatce, a później trwał już koncert gry bramkarza gości Krzysztofa Kochańczyka, który kilka sezonów temu reprezentował barwy klubu z Kępia Zaleszańskiego.

LZS Ździary - Iskra Sobów Tarnobrzeg 1:0 (1:0).
M. Cichoń 44.
Piłkarze rozpoczynali mecz przy iście afrykańskiej spiekocie, a kończyli w ulewie. Gra byłą chaotyczna, ale tę najważniejszą akcję meczu przeprowadzili miejscowi wygrywając drugi mecz z rzędu.

KP Zarzecze - Mokrzyszów Tarnobrzeg 2:2 (1:1).
Tkacz 15, Wolak 55 - Sołtykiewicz 10, Zdyrski 70.
Wynik spotkania jest olbrzymią niespodzianką, bowiem zdecydowanym faworytem spotkania byli gospodarze. Drużynę z Mokrzyszowa przejął przed sezonem trener Wiktor Wilk i już widać efekty jego pracy.

San Kłyżów - San Wrzawy 3:4 (1:1).
Chmiel 28, 84, Jarosz 72 - Szeląg 15, Bartoszek 53, 64, Michał Fietko 78.
W meczu dwóch Sanów padło aż siedem goli, ale o jednego więcej zdobyli goście i to ni mogli się cieszyć z pierwszych w tym sezonie punktów. Beniaminek z Kłyżowa grał w niedzielę bardzo pechowo.

KS Podwolina - Kantor Turbia 0:8 (0:4).
Sojecki 7, 18, 42, 52, 80 z karnego, 87, Kapica 28, Słowik 82.

Strażak Przyszów - Korona Majdan Królewski 2:0 (1:0).