Rudnik nad Sanem. Dom Kultury „Rusałka” zmieni się na miarę XXI wieku

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Rudnik nad Sanem. Dom Kultury „Rusałka” zmieni się na miarę XXI wieku
Rudnik nad Sanem. Dom Kultury „Rusałka” zmieni się na miarę XXI wieku Projektowanie Architektoniczne
Udostępnij:
Wielofunkcyjna, komfortowa sala kinowo – widowiskowa spełniająca najwyższe standardy techniczne z systemem elektroakustycznym oraz foyer, systemem łączności inspicjenta i z systemem rozgłoszeniowym, przeszklony, nowoczesny budynek. Tak ma wyglądać nowe oblicze Domu Kultury w Rudniku nad Sanem.

Stworzona zostanie nowa strefa z przestrzenią zapewniającą organizację imprez i spotkań kulturowych. Wykonawcą projektu dokumentacji jest firma „Projektowanie Architektoniczne” z Jasła.

Obecnie kino „Rusałka” pełni rolę sali koncertowej, widowiskowej, teatralnej i auli na oficjalne uroczystości. Remont pomieszczeń budynku kina, elewacji oraz zagospodarowanie terenu przy kinie to inwestycja, o której marzyli w Rudniku od lat. Obecny budynek powstał w latach 30-tych XX wieku wymagał generalnego remontu i przebudowy.

- Nowoczesny sprzęt jest podstawową bazą do tworzenia oferty kulturalnej, mogącej stać się ofertą turystyczną. Modernizacja budynku Domu Kultury w Rudniku nad Sanem oraz wyposażenie w nowoczesny system do projekcji filmów będzie miało wpływ na zwiększenie potencjału kulturowego naszego obiektu. Mamy nadzieję, że przyniesie efekty w postaci zwiększenia konkurencyjności placówki - mówi Waldemar Grochowski, burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem.

Jak zaznacza, całkowicie zmieni się także zagospodarowanie terenu przyległego do obecnego kina. W miejscu obecnej remizy straży pożarnej powstanie przeszklony budynek, w którym będzie możliwość prowadzenia działalności wystawienniczo-kulturowej, a także branży gastronomicznej. Połączony zostanie on z głównym wejściem do kina przeszklonym holem.

Przebudowa pozwoli na stworzenie odpowiadającego wymaganiom dla obiektów teatralnych zaplecza technicznego, w tym m.in. wydzielenie pomieszczeń kabin technicznych, operatora dźwięku i operatora oświetlenia, pomieszczenia obsługi sceny, podręcznych magazynów, rozdzielni elektrycznej, pomieszczeń biurowych dla pracowników. Projekt obejmuje również remont infrastruktury: elektrycznej, wodociągowej, kanalizacyjnej, wentylacyjnej. Budynek dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych poprzez montaż windy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Mikołajów i Odessa bramą do Morza Czarnego

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Echo Dnia Podkarpackie
Dodaj ogłoszenie