MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Fundacja Leroy Merlin wyremontuje dawną szkołę w Rozalinie. Mieszkają tu rodziny z Ukrainy, które uciekły przed wojną. Zdjęcia i wideo

Wioletta Wojtkowiak
Wioletta Wojtkowiak
Wideo
od 7 lat
Pomieszczenia dawnej szkoły w Rozalinie, w której od wybuchu wojny mieszkają uchodźcy z Ukrainy zostaną wyremontowane i wyposażone. Fundacja Leroy Merlin, która całkowicie sfinansuje to przedsięwzięcie, podpisała we wtorek umowę z burmistrzem miasta i gminy Nowa Dęba. Wartość prac to 640 tysięcy złotych.

Odnowią dawną szkołę w Rozalinie dla uchodźców z Ukrainy

Budynek dawnej szkoły podstawowej w Rozalinie w gminie Nowa Dęba niemal od początku wojny na Ukrainie służy uchodźcom. W marcu 2022 roku zakwaterowano tu ponad 20 osób szukających schronienia.

Dzięki zaangażowaniu pracowników ośrodka pomocy społecznej, prywatnych sponsorów i darczyńców, obiekt został dostosowany do potrzeb lokatorów, jednak trudno tu mówić o domowej wygodzie i komforcie. Wkrótce jednak warunki mieszkaniowe przebywających tutaj kobiet z dziećmi zdecydowanie się poprawią, bo pomieszczenia doczekają się modernizacji.

Wartość grantu, który na ten cel przyznała Fundacja Leroy Merlin to 640 tysięcy złotych.

Nie bylibyśmy w stanie takiej kwoty wygospodarować z budżetu, stąd wielkie podziękowania dla wszystkich, którzy przyczynili się do pomocy

- mówi burmistrz Wiesław Ordon, który 23 kwietnia podpisał umowę z Agnieszką Bolek, prezeską Fundacji Leroy Merlin.

Duża w tym zasługa Łukasza Paska z Rozalina, który świadczy usługi montażowe dla mieleckiego oddziału Leroy Merlin. To właśnie on został zagadnięty przez jedną z pracownic sklepu o to, komu w okolicy można pomóc w ramach Funduszu Solidarnościowego. Misją tego programu jest przygotowanie i poprawa warunków mieszkaniowych oraz bytowych dla uchodźców z Ukrainy w obiektach, służąc także lokalnym społecznościom.

Wskazałem naszą dawną szkołę, gdzie mieszkają uchodźcy i od razu zadzwoniłem do burmistrza, że Fundacja Leroy Merlin daje szansę pozyskania bezzwrotnego dofinansowania na remont. Cieszę się, że udało się pozyskać jedną z największych dotacji z tego projektu

- mówi lokalny bohater.

Nie było to proste, bo podobnych wniosków w skali kraju było 130. Karol Poprawa, lider Funduszu Solidarnościowego podkreślił, że dużą rolę w sfinalizowaniu pomocy odegrało zaangażowanie pracowników nowodębskiego magistratu.

Projekt i materiały do remontu dostarczy Leroy Merlin. Wykonawcą prac będzie firma Handy Home Janusza Kazimierskiego. Piotr Kaczor, dyrektor sklepu Leroy Merlin w Mielcu mówi, że zakres planowanych zmian obejmuje ponad 500 metrów kwadratowych. Będzie to między innymi remont kuchni, pralni oraz łazienek, adaptację pomieszczeń dla osób niepełnosprawnych, przebudowę sal lekcyjnych na odrębne pokoje oraz wymianę drzwi we wszystkich pomieszczeniach.

Prace ruszą w połowie czerwca i mają zakończyć się do listopada tego roku. W galerii prezentujemy zdjęcia wnętrz i wizualizacje zmian.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie