Ruszyła rozbudowa najstarszej części szpitala w Nisku

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Dyrektor szpitala Roman Ryznar, starosta Robert Bednarz, minister Rafał Weber, Marian Daczyński i Monika Świderska
Dyrektor szpitala Roman Ryznar, starosta Robert Bednarz, minister Rafał Weber, Marian Daczyński i Monika Świderska Starostwo powiatowe
Z początkiem października rozpoczęła się rozbudowa i przebudowa Szpitala Powiatowego imienia Pplskiego Czerwonego Krzyża w Nisku.

Rozpoczęcie prac poprzedziło podpisanie umowy na I etap realizacji inwestycji obejmujący stan surowy otwarty. Wykonawcą robót jest, wyłoniony w drodze postępowania przetargowego, Zakład Remontowo-Budowlany Józef Bajek z Nowosielca.

Rozbudowa szpitala dotyczy Oddziałów: Wewnętrznego I i II, Ginekologiczno-Położniczego, Noworodków oraz Pracowni Obrazowej i Pracowni Endoskopii. Termin realizacji I etapu, obejmującego wykonanie stanu surowego budynku, zaplanowano na koniec maja 2021 roku.

Po zakończeniu rozbudowy, w celu zapewnienia ciągłej gotowości do świadczenia opieki szpitalnej, część łóżkowa oddziałów starej jego części, zostanie przeniesiona do części rozbudowanej i wtedy rozpoczną się dalsze prace związane z przebudową.

Przebudowa najstarszej istniejącej części Szpitala, ma na celu dostosowanie jej do obecnie obowiązujących przepisów w zakresie warunków ochrony przeciwpożarowej i wymagań higieniczno-sanitarnych, zgodnie z nakazami jednostek kontrolujących i wymaganiami określonymi w Rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Powierzchnia objęta przebudową wynosi 1 tysiąc 651 metra kwadratowego.

Koszt zadania przewidziano na kwotę 13 milionów 659 tysięcy złotych, w tym koszt I etapu, wynosi 2 miliony 99 tysięcy złotych. Środki na tę inwestycję w całości pochodzą z budżetu powiatu niżańskiego.

- Rozbudowane i przebudowane oddziały będą zlokalizowane na placu szpitala w narożniku ulic: Sandomierskiej i Kościuszki. Planowana inwestycja ma na celu dostosowanie infrastruktury oddziałów do wymogów prawnych i poprawę ich funkcjonowania. Dzięki rozbudowie i przebudowie tych kilku oddziałów, poprawi się komfort pacjentów przebywających w niżańskiej lecznicy. Mamy świadomość, jak ważne jest zapewnienie opieki medycznej na odpowiednim poziomie mieszkańcom naszego powiatu i dlatego odkładamy na dalszy plan inne, nie mniej ważne potrzeby inwestycyjne, i w pierwszej kolejności przeznaczamy środki na realizację tego zadania– mówi starosta niżański Robert Bednarz. Z uwagi na to, że jest to wielomilionowa inwestycja, dyrekcja SPZZOZ i Powiat Niżański, który finansuje jej realizację, podejmują działania w kierunku pozyskania środków na ten cel.

W związku z tym, podczas spotkania, które odbyło się w miejscu, w którym powstanie inwestycja, władze Powiatu i dyrekcja Szpitala, zwrócili się z prośbą do Posła Ziemi Podkarpackiej Rafała Webera o pomoc i wsparcie w pozyskaniu środków z możliwych źródeł finansowania. W spotkaniu uczestniczyli: Starosta Robert Bednarz, dyrektor szpitala w Nisku Roman Ryznar, z-ca dyrektora ds. medycznych Monika Pachacz-Świderska i koordynator służb technicznych Marian Daczyński.

- Szpital niżański jest miejscem, gdzie można liczyć na szybką pomoc i dobrą opiekę medyczną w sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia, zaś jego pracownicy są gotowi do prowadzenia leczenia na bardzo wysokim poziomie, okazując wrażliwość na pojawiające się oczekiwania pacjentów i ich rodzin. Podejmowane przez władze Powiatu Niżańskiego działania, zmierzające do poprawy warunków leczenia, są bardzo ważne i będę je wspierał, jeśli tylko pojawią się możliwości pozyskania środków finansowych na ich realizację – mówi poseł Rafał Weber.

Spis Powszechny 2021: są pierwsze kary za odmowę spisania się

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie