Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ruszyła rozbudowa Szkoły Podstawowej numer 11 w Stalowej Woli. Zobacz zdjęcia

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Wmurowanie kamienia węgielnego w fundament powstającej szkoły
Wmurowanie kamienia węgielnego w fundament powstającej szkoły Zdzisław Surowaniec
Za niespełna dwa lata gotowe będzie nowe skrzydło przy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 11 imienia Szarych Szeregów w Stalowej Woli. Na placu budowy, rozpoczętej początkiem września, wmurowano 9 października kamień węgielny pod fundamenty obiektu.

Rozbudowa stalowowolskiej szkoły

Agnieszka Pawlina, dyrektor „jedenastki” powiedziała, że w tym roku przypada 250 rocznica powołania Komisji Edukacji Narodowej i rozbudowa szkoły to najlepszy prezent, jaki można sobie wyobrazić dla całej społeczności: dzieci, rodziców i nauczycieli.

- Dzieci uczą się na dwie zmiany, dzięki nowym salom nasze maluchy nie będą musiały chodzić na drugą zmianę. Będą mogły wcześniej kończyć, mając więcej czasu po lekcjach na zabawę, rozwijanie swoich pasji i zainteresowań - stwierdziła dyrektor.

Dobudowa nowego skrzydła w Szkole Podstawowej w Stalowej Woli

Dobudowa nowego skrzydła do już istniejącego obiektu to lepszy komfort pracy i nauki dla dzieci przedszkolnych i tych, objętych nauczaniem wczesnoszkolnym. To również większa powierzchnia do dyspozycji starszych uczniów, w tym licealistów. Poseł, wiceminister infrastruktury Rafał Weber mówił, że osiedle Młodynie, na którym powstaje inwestycja jest bardzo perspektywiczne, mieszka na nim wiele młodych rodzin. Dlatego stworzenie warunków do rozwoju edukacji jest bardzo ważne, w kontekście samorządu i rządu. Ten ostatni dzięki rządowym środkom z Polskiego Ładu, wspiera właśnie takie inicjatywy jak ta.

Zdaniem przewodniczącego Rady Miasta Stanisława Sobieraja rozbudowa PSP nr 11 jest oczekiwana od lat. To odpowiedź miasta na oczekiwania rodziców mieszkających w Stalowej w kontekście zapewnienia miejsc w żłobkach, przedszkolach i szkołach.

Prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podczas uroczystości wmurowania kamienia węgielnego powiedział, że miasto zaczęło triadę inwestycyjną w oświatę. W ciągu ostatnich kilku dni, dzięki wsparciu rządowymi środkami w wysokości 52 milionów złotych z Polskiego Ładu, rozpoczęto budowę przedszkola nr 12, hali sportowej przy PSP nr 7, nowego skrzydła przy szkole PSP nr 11. Z okazji 85-lecia powstania miasta i 250-lecia powołania Komisji Edukacji Narodowej, Stalowa Wola buduje pomniki o charakterze funkcjonalnym – powiedział prezydent. Wyliczał, że oprócz tradycyjnych sal lekcyjnych, w obiekcie znajdą się: sale: poznawania świata, teatralne, harcówka dla zuchów, hol ze strefą do wypoczynku, biblioteka z wyjściem na patio. - Ten projekt powstał z perspektywy spojrzenia na ucznia. Będzie to szkoła XXI wieku - zapewnił prezydent, oceniając, że budowa skrzydła jest na miasrę budowy nowej szkoły.

Zakończenie budowy zaplanowano na nowy rok szkolny w 2025 roku. Jej koszt to 21,7 miliona złotych, z czego 80% dofinansowania do Polski Ład. Prezydent dodał, że pozostałe 20% to środki własne budżetu miasta, nie pochodzące z kredytów.

Rozbudowa "jedenastki" w Stalowej Woli

W ramach rozbudowy PSP 11 powstanie obiekt wolnostojący, o powierzchni 1550 m2, podpiwniczony, w kształcie prostokąta z półokrągłą ścianą. Będzie on „przyklejony” do istniejącej małej sali gimnastycznej i skrzydła szkoły podstawowej. Forma bryły budynku będzie nowoczesna, wkomponowana w otoczenie, z nietypowymi rozwiązaniami funkcjonalnymi dostosowanymi do potrzeb integracji.

Budynek będzie posiadał trzy poziomy. Na parterze znajdą się dwie sale lekcyjne, sale dla przedszkolaków z przeszklonymi ścianami od strony korytarza oraz z wydzielonymi WC, gabinety, pokój nauczycielski i dyżurka. Piętro wyżej zlokalizowanych będzie 6 sal lekcyjnych wyposażonych w nowoczesny sprzęt i tablice interaktywne, po ok. 40 m2 każda, toalety dla dziewcząt, chłopców i niepełnosprawnych oraz duża świetlica szkolna o powierzchni około 80 m2.

W dobudówce, oprócz sal zajęć pojawią się także wszelkie potrzebne pomieszczenia techniczne oraz szatnie (poziom -1). W całym budynku wejścia i drzwi zostaną dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych. Z poziomu szatni i piwnic funkcjonować będzie wewnętrzna winda, a przy schodach podjazdy.

Obiekt wyposażony będzie w wentylację mechaniczną, a wszystkie instalacje będą starannie pochowane w strefach podsufitowych. W części pomieszczeń znajdzie się ogrzewanie podłogowe. Do budynku prowadzić będzie bezpośredni wjazd z ulicy.

od 16 latprzemoc
Wideo

CBŚP na Pomorzu zlikwidowało ogromną fabrykę „kryształu”

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie