Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

SanBank został mecenasem Politechniki Rzeszowskiej

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Od prawej profesor Tadeusz Markowski, wiceprezes SanBanku Magdalena Więckowicz i prezes Stanisław Kłapeć
Od prawej profesor Tadeusz Markowski, wiceprezes SanBanku Magdalena Więckowicz i prezes Stanisław Kłapeć Politechnika Rzeszowska
Nadsański Bank Spółdzielczy rozpoczyna współpracę Politechniką Rzeszowską im. Ignacego Łukasiewicza w Stalowej Woli na rzecz edukacji finansowej studentów.

Podpisana w dniu 20 września w Wydziale Mechaniczno-Technologicznym w Stalowej Woli umowa pomiędzy Politechniką Rzeszowską, reprezentowaną przez rektora profesora Tadeusza Markowskiego, a Nadsańskim Bankiem Spółdzielczym reprezentowanym przez prezesa Zarządu Stanisława Kłapcia i wiceprezes Zarządu Magdalenę Więckowicz, zakłada promowanie środowiska naukowego, utrzymywanie wysokiego poziomu kształcenia studentów uczelni i efektywnego wykorzystania w przyszłości nabytej przez nich wiedzy i umiejętności.

Obie strony podkreślają, że współpraca będzie polegać między innymi na organizowaniu wspólnych konferencji, seminariów, warsztatów i szkoleń specjalistycznych, organizowaniu staży i praktyk zawodowych w Banku.

- Od szeregu lat obserwujemy rozwój Politechniki Rzeszowskiej i ostatnio w naszych kontaktach z Panem Dziekanem doszliśmy do wniosku, że są obszary, w których moglibyśmy współpracować. Jesteśmy znaczącym Bankiem, drugim co do wielkości na Podkarpaciu. Mamy szereg placówek i myślę, że nasza kadra i doświadczenie pozwoli nam na doskonalenie pewnej formy współpracy w zakresie chociażby staży, czy praktyk zawodowych – powiedział podczas podpisywania umowy Stanisław Kłapeć, prezes Zarządu Nadsańskiego Banku Spółdzielczego.

Nadsański Bank Spółdzielczy od wielu lat aktywnie uczestniczy w życiu regionu, wspiera działalność oświatową, kulturalną, sportową oraz ważne wydarzenia z życia społeczności lokalnej. Realizuje także szereg działań edukacyjnych, których celem jest przybliżenie społeczeństwu nie tylko zasad funkcjonowania i roli Banku, ale też przekazywania wiedzy finansowej. Prowadzi lekcje finansów i przedsiębiorczości w ramach współpracy z Regionalnym Centrum Edukacji Zawodowej w Nisku oraz Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Nisku. Jest również partnerem ogólnopolskiego projektu – Bankowcy dla Edukacji Finansowej Młodzieży Bakcyl, w którym pracownicy-wolontariusze prowadzą w szkołach cykl lekcji na temat finansów.

Wydział Mechaniczno-Technologiczny w Stalowej Woli został utworzony w strukturze organizacyjnej Politechniki Rzeszowskiej 15 grudnia 2016 roku i jest obecnie najmłodszym z siedmiu Wydziałów tej uczelni. Na stanowisko pierwszego Dziekana Wydziału został powołany doktor habilitowany inżynier Aleksander Mazurkow, profesor PRz.

Początki działalności Politechniki Rzeszowskiej w Stalowej Woli sięgają jednak o wiele wcześniej bo 1965 roku. Wtedy to, ówczesna Wyższa Szkoła Inżynierska w Rzeszowie utworzyła Punkt Konsultacyjny w Stalowej Woli w ramach którego prowadzono studia zaoczne. Zajęcia dydaktyczne odbywały się w budynku Technikum Mechanicznego. Wręczenie dyplomów inżynierskich pierwszym 25 absolwentom odbyło się podczas inauguracji roku akademickiego 1969/1970. Wówczas odbyła się immatrykulacja 62 studentów.

Zamiejscowy Wydział Mechaniczno- Technologiczny Politechniki Rzeszowskiej jest jedynym zamiejscowym wydziałem Politechniki. A dlatego jest usytuowany w Stalowej Woli, bo jest to drugi co do wielkości ośrodek przemysłowy na Podkarpaciu.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie