Siatkarki Anseru przegrały z Tomasovią Tomaszów Lubelski 3:0

Piotr SZPAK [email protected]
Siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg (od lewej: Magdalena Chorzępa, Anna Mysiak i Katarzyna Galica) przegrały wyjazdowe spotkanie z Tomasovią Tomaszów Lubelski. Marcin Radzimowski
Siatkarki Anser-Siarki Tarnobrzeg podjęły walkę w Tomaszowie Lubelskim, ale nie były w stanie wygrać choćby seta.

Kolejnej porażki w rozgrywkach drugiej ligi doznały tarnobrzeskie siatkarki, które w Tomaszowie Lubelskim nie zdołały wygrać choćby seta, choć były tego bardzo bliskie.
Tomasovia Tomaszów Lubelski - Anser-Siarka Tarnobrzeg 3:0 (25:21, 25:19, 25:23).
Tomasovia: Chmiel, Świerszcz, Głaz, Romaszko, Kolosińska, Skonecka - Tomala (libero), Kowalska, Sekrecka.

Anser-Siarka: Galica, Chorzępa, Mysiak, Matejek, Kowalczuk, Wacławczyk - Peret (libero), Jabłońska-Żak, Szubart.
Sędziowali: Urszula Świerczek z Tarnowa i Jacek Nowakowski z Krakowa. Widzów: 150.
Tarnobrzeskie siatkarki nie wygrały w tym meczu żadnego seta, ale w każdym podjęły walkę, niestety, znów odezwał się grzech słabo rozgrywanych końcówek.

W pierwszej partii siatkarki Tarnobrzega wygrywały 6:3, ale wtedy przydały im się przestój, po którym tomaszowianki wygrywały 12:7. Nasze dziewczęta nie spasowały, doprowadziły do stany 19:20, ale w końcówce już nie dały rady. W drugiej partii gospodynie szybko uciekły na 8:2, nasz zespół systematycznie odrabiał straty, doprowadził do stanu 16:18, ale na więcej siatkarki z Tomaszowa Lubelskiego naszej drużynie już nie pozwoliły. Najbardziej emocjonujący był trzeci i jak się później okazało ostatni set. Gospodynie wygrywały w nim już 15:9, ale nasze dziewczęta nie poddały się. Kilka razy świetnie zafunkcjonował blok Katarzyny Galicy z Anną Mysiak i na tablicy wyników pojawił się remis 23:23. W tym momencie nasz zespół zepsuł zagrywkę, a przy pierwszym meczbolu, mimo dwóch obron nie udało się wyprowadzić skutecznej kontry.

W innych meczach: Sandecja Nowy Sącz - Szóstka Biłgoraj 0:3 (22:25, 13:25, 20:25), Patria Sędziszów Małopolski - Wisła Kraków 1:3 (20:25, 23:25, 28:26, 17:25), Pogoń Proszowice - Karpaty Krosno 0:3 (20:25, 19:25, 17:25), Dalin Myślenice - Bolesław Rzeszów 3:2 (25:21, 21:25, 25:22, 20:25, 15:9).

1. Szóstka 9 26 27:3
2. Karpaty 9 23 25:9
3. Wisła 9 18 20:12
4. Tomasovia 9 17 19:12
5. Patria 9 14 16:16
6. Bolesław 9 10 14:20
7. ANSER-SIARKA 9 9 13:20
8. Dalin 9 8 13:23