Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

SMS i e-mail z… "pośredniaka" - nowa forma komunikacji tarnobrzeskiego urzędu

Klaudia TAJS
Petenci i przedsiębiorcy zainteresowani tą formą współpracy składają odpowiednie oświadczenie podczas wizyty w urzędzie.
Petenci i przedsiębiorcy zainteresowani tą formą współpracy składają odpowiednie oświadczenie podczas wizyty w urzędzie. Klaudia Tajs
Nowa forma komunikacji tarnobrzeskiego urzędu pracy z klientami. To pierwsza taka forma powiadamiania przez urząd na Podkarpaciu.

Za pomocą SMS oraz poczty elektronicznej pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu przypominają bezrobotnym datę potwierdzenia gotowości do pracy lub przesyłają oferty pracy. To pierwsza taka forma powiadamiania stosowana przez "pośredniak" na Podkarpaciu.

Nowy sposób powiadamiania wprowadzono dziewiątego stycznia. Petenci i przedsiębiorcy zainteresowani tą formą współpracy muszą złożyć odpowiednie oświadczenia podczas wizyty w urzędzie. Jak zapewnia Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu tylko nieliczni odmawiają propozycji otrzymania sms lub wiadomości za pośrednictwem poczty elektronicznej.

PIERWSI W TARNOBRZEGU

Na Podkarpaciu taki sposób powiadamia to nowość. - Podobnymi narzędziami posługuje się już Zamość i Kraków - zdradza Teresa Huńka, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Tarnobrzegu. - Na Podkarpaciu, na razie jesteśmy pierwsi.

Wdrożone rozwiązanie usprawni informowanie osób bezrobotnych i pracodawców o określonych wydarzeniach. Treści informacji będą przypominały osobom bezrobotnym o terminie wizyty w urzędzie, informowały o giełdach i targach pracy, szkoleniach, a pracodawców powiadamiały np. o wydanych skierowaniach do pracy.

Tera Huńka ostrzega: - SMS przypominający o zbliżającym się terminie wizyty jest tylko informacją i jego brak nie zwalnia z obowiązku stawienia się w urzędzie w wyznaczonym przez pracownika terminie. Niniejsze powiadomienie jest informacją jednostronną i nie ma możliwości odpowiedzi na nie poprzez SMS.

ZAOSZCZĘDZĄ

Jednorazowo za możliwość korzystania z usługi, tarnobrzeski PUP zapłacił 14 tysięcy złotych. Pieniądze pochodziły ze środków Funduszu Pracy a zgodę na ich wykorzystanie, dyrekcja urzędu otrzymała od Ministra Pracy i Polityki Społecznej. Jak zapewnia dyrektor Huńka, nowy sposób powiadamiania bezrobotnych i przedsiębiorców, przyniesie oszczędności. - Szacujemy, że rocznie zaoszczędzimy około 15 tysięcy złotych - podlicza dyrektor Huńka. - Nie będziemy już wielokrotnie dzwonić i wysyłać pism przypominających czy upomnień. W zasadzie już w tym roku powinniśmy tę kwotę odzyskać z Funduszy Pracy, a następnie już zaoszczędzić.

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Tarnobrzegu na koniec grudnia 2013 roku zarejestrowanych było 6 255 osób. To mieszkańcy Tarnobrzega i powiatu tarnobrzeskiego. W porównaniu do końca grudnia 2012 liczba zarejestrowanych bezrobotnych spadła o 320 osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wskaźnik Bogactwa Narodów, wiemy gdzie jest Polska

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie