MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Spędź rodzinną niedzielę przy pięknej sztuce w muzeum w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec [email protected]
Rodzinne malowanie w muzeum odbyło się między innymi w maju na Nocy Muzeów.
Rodzinne malowanie w muzeum odbyło się między innymi w maju na Nocy Muzeów. Zdzisław Surowaniec
W każdą trzecią niedzielę miesiąca muzeum proponuje rodzinom zabawy i zwiedzanie wystaw z lekcjami muzealnymi

Rodzinne popołudnia w muzeum powracają w nowym tematycznym cyklu. Muzeum zaprasza w każdą trzecią niedzielę miesiąca dzieci i dorosłych do wspólnej zabawy na ekspozycjach czasowych i w pracowni plastycznej.

- Wspólne działania zawsze sprzyjają odkrywaniu talentów, poznawaniu swoich możliwości, wymianie doświadczeń, wzajemnym inspiracjom. To wspaniały sposób na wspólne, twórcze spędzenie niedzieli - zachwalają pracownicy muzeum. Zapewniają opiekę merytoryczną pracowników Działu Edukacji oraz wszystkie potrzebne narzędzia i materiały. Stworzone dzieła pozostaną własnością autorów i miłą pamiątką z pobytu w naszym muzeum.
Pierwsze zaproszenie jest na 20 września. Zajęcia rozpoczną się od zwiedzania z przewodnikiem wystawy czasowej "Arcydzieła sztuki japońskiej w kolekcjach polskich".

Podczas spotkania, oglądając wystawę unikatowych japońskich drzeworytów, wytworów sztuki użytkowej wykonanych z porcelany, drewna, metalu, laki oraz strojów i broni, uczestnicy zapoznają się z odmiennością kultury japońskiej, spotykając się również z jej wyjątkową sztuką, poprzez swą ulotność i tajemniczość jakże odległą od estetyki i pojęcia piękna obowiązujących w świecie Zachodu.

Kolejne warsztaty plastyczne to zajęcia z papierem czerpanym. Przygotowanie papieru czerpanego było jednym z etapów powstawania chociażby szablonów katagami. Na zajęciach będzie można uczestniczyć w procesie powstawania papieru.

Kolejne spotkanie 18 października! Zajęcia rozpoczną od zwiedzania z przewodnikiem wystawy czasowej "Od Matejki do Utagawy. Rysunki i ryciny z kolekcji KUL". Spotkanie na ekspozycji czasowej, podczas którego uczestnicy poznają podstawowe techniki i pojęcia z dziedziny sztuki, takimi jak rysunek i grafika (rycina, miedzioryt, drzeworyt), przywołamy nazwiska uznanych artystów i ich mało znane dzieła. Poznają różnice w podejściu do sztuki dawnych twórców z kręgów artystycznych Europy i Azji. Przy okazji będą mogli obejrzeć mało znane dzieła takich artystów, jak: Jan Matejko, Piotr Michałowski, Józef Chełmoński, Leon Wyczółkowski oraz Willem Jacobsz Delff, Charles de La Hayena wystawie ze zbiorów Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Opłaty za udział 10 złotych od rodziny. Materiały i narzędzia potrzebne do wykonania prac zapewniają organizatorzy.

SPRAWDŹ najświeższe wiadomości z powiatu STALOWOWOLSKIEGO

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie