Stal pokonała Siarkę! (zdjęcia, video)

Arkadiusz KIELAR
W pierwszoligowych derbach koszykarzy w Stalowej Woli nie brakowało emocji, a komisarz mógł przerwać mecz.

Wielkie derby dla Stali! W Stalowej Woli tradycji stało się zadość, pierwszoligowi koszykarze gospodarzy tradycyjnie wygrali u siebie z Siarką, ale emocji wcale nie brakowało.

STAL STALOWA WOLA - SIARKA TARNOBRZEG 64:52 (20:14, 16:15, 11:15, 17:8).
Stal: Piechowicz 13, Andrzejewski 12 (1x3), Partyka 11 (1x3), Klima 6, Szpyrka 4 - Szczepaniak 12 (1x3), Lisewski 6, Sobiło.

Siarka: Krupa 15 (2x3), Baran 8, Miś 6, Marciniak 6, Rabka 1 - Prażmo 8, Zych 4, Wójcik 4, Uriasz, Szczytyński.

Już podczas prezentacji koszykarzy Stali na parkiet poleciał "deszcz" serpentyn, które zbierali porządkowi, a na początku meczu komisarz zawodów zagroził, że jeżeli stalowowolscy fani nie przestaną obrażać wulgarnie klubu z Tarnobrzega, to przerwie mecz. Groźba poskutkowała tak sobie, ale komisarz wytrzymał już nerwowo, a koszykarze Siarki przyznali, że nieprzychylne śpiewy i tak niespecjalnie ich ruszały.

Mecz lepiej zaczęła Siarka, która prowadziła 7:2. Tarnobrzeżanie jeszcze w Stalowej Woli nie wygrali i ich prowadzenie zapowiadało spore emocje. Pojedynek szybko się wyrównał, bo i gospodarze opanowali nerwy, a stalowowolanie Bartłomiej Szczepaniak i Tomasz Andrzejewski potrafili nawet rzucić "trójki" w ostatniej sekundzie odpowiednio pierwszej i trzeciej kwarty. W 24 minucie było 38:38 po punktach Bartosza Krupy, a po trzeciej odsłonie Stal prowadziła tylko 47:44.
Goście jednak kilka razy w decydujących momentach stracili piłkę, a trener Zbigniew Pyszniak uznał, że Michał Baran za często dogrywał do mającego akurat słabszy dzień Piotra Misia. Tymczasem kibice Stali, których przyszło do hali półtora tysiąca, wiwatowali po meczu, a oprócz swoich ulubieńców pozdrawiali także walczącego z białaczką piłkarza "Stalówki" Jakuba Ławeckiego.

W innych meczach: Sudety Jelenia Góra - Polonia 2011 Warszawa 73:84, MKS Dąbrowa Górnicza - ŁKS Łódź 68:74, Znicz Pruszków - Zastal Zielona Góra 75:81, MOSiR Krosno - AZS Kalisz 85:63, Resovia Rzeszów - Big Star Tychy 62:76, AZS Katowice - Sokół Łańcut 62:79, Prokom II Sopot - Żubry Białystok 77:60.