MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Stalowa Wola ma budżet na 2016 rok

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Radni głosują nad przyjęciem budżetu miasta na przyszły rok, wstrzymały sie dwie osoby, nikt nie był przeciw.
Radni głosują nad przyjęciem budżetu miasta na przyszły rok, wstrzymały sie dwie osoby, nikt nie był przeciw. Zdzisław Surowaniec
Rada Miejska przyjęła zaproponowany przez prezydenta Stalowej Woli Lucjusza Nadbereżnego budżet na 2016 rok w kwocie ponad 224,5 miliona złotych.

ZOBACZ TEŻ:
Dziura budżetowa rozrasta się. H. Kowalczyk: Nowelizacja budżetu wymuszona złym stanem spływu podatków

(TVN24/x-news)

- Dzięki temu Stalowa Wola jest jednym z pierwszych samorządów w Polsce, w którym przyjęto budżet na 2016 rok. Jest to budżet odważny i ambitny, bo Stalowa Wola jako silny ośrodek przemysłowy i handlowo-usługowy musi mieć ambicje mocno oddziaływać na sąsiednie powiaty inicjując działania inwestycje, edukacyjne, kulturalne i sportowe - powiedział prezydent.

Jak przekonywał, zaproponowany budżet odpowiada na strategiczne wyzwania przed którymi stoi Stalowa Wola, a jednocześnie zapewnia zrównoważony rozwój poszczególnych osiedl poprzez inwestycje poprawiające codzienny komfort życia w naszym mieście.

W przyszłym roku na działania inwestycyjne, porządkowe, remontowe i poprawę funkcjonowania miasta z miejskiej kasy pójdzie ponad 50 milionów złotych z czego 32,5 miliona złotych na same inwestycje majątkowe. - Dziękuję dziewiętnastu radnym, którzy głosowali za budżetem, za zaufanie i wyrażenie woli brania współodpowiedzialności za rozwój i modernizację Stalowej Woli w przyszłym roku. Zapewniam, że przyszły rok będzie bardzo aktywny i pracowity! - powiedział prezydent po głosowaniu.

Charakterystyczne było to, że trzech radnych z komitetu byłego prezydenta miasta głosowało za budżetem, a wstrzymali się Daniel Hauser z Forum Mieszkańców (związany teraz z Kukiem15” oraz związany z rządzącym PiS-em Franciszek Zaborowski, który zarzucił budżetowi kontynuację tego, co robił poprzedni prezydent.

Projekt zakładał dochody budżetu w wysokości 213 miliona 595 tysięcy złotych, z czego: 195,338 miliona złotych to dochody bieżące, 18,257 miliona złotych dochody majątkowe. Wydatki opiewają na 223,595 miliona złotych, a składają się na nie: wydatki bieżące - 192,141 miliona złotych oraz wydatki majątkowe 31,453 miliona złotych. Dziesięciomiliony deficyt to wyjściowe założenie projektu budżetu, które w ciągu roku ma ulec zmniejszeniu w wyniku między innymi oszczędnościom na przetargach. Wsparciem dla miejskiego budżetu mają być środki zewnętrzne, zarówno krajowe jak i unijne.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie