Stalowa Wola. Turniej Szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Podziwiać można było najmłodsze pokolenie szachistów, jak sobie świetnie radzili Zdzisław Surowaniec
W dniu 2 marca (sobota) w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli Katolicki Klub Sportowy „Victoria” zorganizował V turniej szachowy o Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Stalowej Woli.

Zawody szachowe zostały przeprowadzone systemem szwajcarskim na dystansie 7 rund po 15 minut na partię dla każdego zawodnika. W zawodach wystartowały 52 osoby z różnych miejscowości i klubów szachowych.

Partie rozgrywali szachiści ze Stalowej Woli, Niska, Górna, Zabrnia, Tarnobrzega, Mielca, Leżajska, Żołyni, Rudnika nad Sanem, Przeworska, Krosna, Sędziszowa Małopolskiego, Rzeszowa oraz z Sandomierza.

Rozgrywki szachowe zostały rozpoczęte o godzinie 10 a zakończyły się o godzinie 14.30. Uczestnicy nagrodzeni w poszczególnych grupach wiekowych otrzymali puchary (zwycięzcy poszczególnych grup wiekowych), nagrody rzeczowe oraz dyplomy. Wręczono również dyplomy uczestnictwa dla pozostałych zawodników i zawodniczek.

Zwycięzcą zawodów w grupie open został reprezentant Stalowej Woli Tomasz Pintal uzyskując 6,5 punktu, drugie miejsce zajął Marcin Maj (6 punktów) z Uczniowskiego Klubu Sportowego SP1 Leżajsk, z kolei trzecie miejsce zajął Krzysztof Socha (5 punktów) z UKS SP1 Leżajsk, a czwarty był Kacper Kłok (5 punktów) z Uranii Krosno.

W klasyfikacji wiekowej: 2003-2008 pierwsze miejsce zajęła: Izabela Tokarz z Klubu Szachowego Gambit Przeworsk (5,5 punktu, drugie miejsce zajął Adam Biesiadecki ( 5,0 pkt.) z TKSzach Tarnobrzeg, z kolei 3 miejsce zajął Piotr Działak (5 punktów) reprezentant Katolickiego Klubu Sportowego Victoria, a czwarte miejsce zdobył Filip Gemzik również (5 punktów).

W klasyfikacji wiekowej: 2009 i młodsi premiowane miejsca zajęli: pierwsze miejsce Alan Kordas z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria w Stalowej Woli (4 punkty), drugie miejsce zajął Mateusz Grusiecki z Katolickiego Klubu Sportowego Victoria (4 punkty) z kolei trzecie miejsce zajął Miłosz Mazurkiewicz (3 punkty) z UKS SP 1 Leżajsk, a czwarty był Michał Rzeszowiak (3 punkty) z Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego Tarnobrzeg.