Stalówka wreszcie wygrała

Arkadiusz Kielar, Piotr Szpak
Koszykarze Siarki Tarnobrzeg (z piłką Bartosz Krupa) sprawili wielki zawód swoim kibicom, przegrywając z młodym zespołem Polonii 2011 Warszawa 82:84. M. Radzimowski
Pierwszoligowi koszykarze "Stalówki" pokonali u siebie Znicz Pruszków, Siarka przegrała z Polonią 2011.

Koszykarze pierwszoligowej Stali Stalowa Wola sięgnęli po piąte zwycięstwo w sezonie, pokonując Znicz Pruszków. W ostatniej kolejce pierwszej rundy rozgrywek z młodzieżą z Polonii 2011 nie uporała się Siarka Tarnobrzeg.

STAL STALOWA WOLA - Znicz Basket Pruszków 78:68 (22:11, 19:10, 17:22, 20:25).
Stal: Andrzejewski 25, Wołoszyn 14, Partyka 9 (1x3), Piechowicz 8, Szczepaniak 2 - Szpyrka 11 (1x3), Klima 5, Lisewski 4, Sobiło, Juniak.

Znicz: Dłoniak 25 (1x3), Briegmann 9, Czubek 4, Bajer 2, Suliński 2 - Ecka 14 (1x3), Urbaniak 8 (1x3), Aleksandrowicz 2, Malewski 2, Pacocha, Wilkusz.
Tydzień temu trener Stali Bogdan Pamuła podał się do dymisji, ale poprowadził nasz zespół przeciwko Zniczowi, bo w klubie trwają ciągle pertraktacje z jego następcami. Być może nowym trenerem Stali zostanie Roman Prawica.
Gdyby miejscowi zagrali do końca na pełnych obrotach, ich wygrana ze Zniczem byłaby znacznie bardziej okazała.

Tomasz Andrzejewski i Marek Piechowicz znowu potwierdzili, że ich sprowadzenie do Stalowej Woli było dobrym pomysłem, zwłaszcza ten pierwszy wyrasta na pierwszoplanową postać w drużynie. Znicz do długiej przerwy grał słabo, w czym "dopomogła" też gościom dobra obrona stalowowolan.

Niewzruszony siedział na ławce czarnoskóry trener pruszkowian, Amerykanin Janavor Weatherspoon, który ani razu nie podniósł się z ławki. Wśród przyjezdnych pojawił się Rafał Urbaniak, były gracz w Stali, a w naszym zespole z dobrej strony pokazał się Michał Wołoszyn, który jeszcze w ubiegłym sezonie grał w Pruszkowie. Kilka efektownych akcji zaprezentował też Karol Szpyrka, o którym mówiło się, że jest "na wylocie", ale swoim udanym występem sam mógł zaprzeczyć tym teoriom. Warty podkreślenia był też debiut w Stali Macieja Klimy, który po kontuzji wreszcie wrócił do gry. A co z nowym trenerem?

Nieoficjalnie wiadomo, że jest trzech kandydatów, a wśród nich stalowowolanie. I niewykluczone, że zespół obejmie Roman Prawica.
SIARKA TARNOBRZEG - Polonia 2011 Warszawa 82:84 (16:12, 13:22, 29:23, 24:27).
Siarka: Marciniak 22 (3x3), Baran 14 (3x3), Miś 14, Rabka 13, Krupa 8 - Wójcik 8 (2x3), Szczytyński 2, Uriasz 1.
Polonia: Śnieg 9 (1x3), Kołowca 8, Mokro 6, Lewandowski, Nowakowski - Berisha 21 (3x3), Bartosz 21 (1x3), Karwowski 7, Pamuła 6.

Brak kontuzjowanego Krzysztofa Zych okazał się dla graczy gospodarzy zbyt duża stratą. Miejscowi wcale nie musieli tego meczu przegrać, ale pierwszą połowę "przespali", a w ostatniej akcji meczu zabrakło im rozwagi i łutu szczęścia.

"Siarkowcy" fatalnie zagrali w drugiej kwarcie, w której ich gra była chwilami beznadziejna. Naszym zawodnikom po prostu brakowało pomysłu na grę w ataku, fatalnie wykonywali rzuty zza łuku. Kiedy w ostatniej kwarcie miejscowi przegrywali 72:82, wielu kibiców zwątpiło w szansę na wygranie meczu, ale właśnie wtedy miejscowi gracze zaimponowali i w ostatniej minucie doprowadzili do remisu 82:82.

Niestety, końcówka została rozegrana pod względem taktycznym wręcz fatalnie.
- Mieliśmy rozegrać akcję pod Michała Marciniaka lub Mariusza Wójcika i oni mieli próbować trafić za trzy. Z nieprzygotowanej pozycji rzucił jednak Bartek Krupa i wygrana przeszła nam koło nosa - komentował spotkanie szkoleniowiec tarnobrzeskiego zespołu Zbigniew Pyszniak.

W innych meczach: Prokom II Sopot - Zastal Zielona Gó-ra 53:76, AZS Kalisz - AZS AWF Katowice 82:76, Żubry Biały-stok - MKS Dąbrowa Górnicza 73:80, Big Star Tychy - Sudety Jelenia Góra 77:65, Sokół Łańcut - ŁKS Łódź 67:78, MOSiR Krosno - Resovia Rzeszów 82:77.