Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Stresujący czas dla uczniów zapisanych do Szkoły w Chmurze. Będą opłaty za naukę. Śląska filia Szkoły w Chmurze zostanie zlikwidowana?

Magdalena Ignaciuk
Magdalena Ignaciuk
Rodzice uczniów zapisanych do Szkoły w Chmurze muszą szykować się na dodatkowe wydatki.
Rodzice uczniów zapisanych do Szkoły w Chmurze muszą szykować się na dodatkowe wydatki. Karolina Misztal/Polska Press
Szkoła w Chmurze wprowadza zmiany. Do tej placówki zapisało się około 30 tysięcy uczniów z całej Polski, którzy zdecydowali się na edukację domową. Okazuje się, że nauka w tej szkole nie będzie już darmowa. Problem może pojawić się także w przypadku egzaminów ósmoklasisty oraz maturalnego uczniów ze śląskiej filii Szkoły w Chmurze. Co stanie się z uczniami zapisanymi do tej placówki? Przedstawiamy informacje na ten temat.

Spis treści

Opłaty za naukę w Szkole w Chmurze

Rodzicom dzieci zapisanych do Szkoły w Chmurze przestawiono nowe zasady. Opłaty mają wynosić:

  • 100 zł miesięcznie za uczniów klas 1-3 szkoły podstawowej,
  • 200 zł miesięcznie za uczniów klas 4-7 szkoły podstawowej,
  • 250 zł miesięcznie za uczniów 8. klasy szkoły podstawowej oraz licealistów.

Chcielibyśmy, aby nasza szkoła pozostała bezpłatna, ale w związku ze znacznym obniżeniem subwencji przypadającej na ucznia w systemie edukacji domowej nastąpiła konieczność wprowadzenia obowiązkowej deklaracji składki na naszą szkołę. Nie chcemy obniżać jakości edukacji ani zamykać naszej szkoły, dlatego potrzebne jest Wasze wsparcie – taką informację władze szkoły przekazały serwisowi Business Insider.

Zamknięcie śląskiej placówki Szkoły w Chmurze?

Jak podaje facebookowy fanpage „NIE dla Chaosu w szkole”, problemy mogą pojawić się również w katowickiej filii Szkoły w Chmurze. Ze względu na dużą liczbę uczniów zapisanych do Szkoły w Chmurze (około 30 000 osób w edukacji domowej) stworzono filię w Poznaniu i Katowicach. Miało to spowodować odciążenie warszawskiej placówki i zmniejszenie liczby uczniów przystępujących w jednym miejscu do egzaminu ósmoklasisty i matury. Niestety konflikt z samorządowcami w Katowicach stawia pod znakiem zapytania istnienie śląskiej filii. Trwa procedura dotycząca wykreślenia podstawówki i liceum w „Chmurze” z ewidencji szkół niepublicznych w Katowicach.

Dyrekcja Szkoły w Chmurze zapowiedziała, że uczniowie klas ósmych i maturalnych z katowickiej placówki zostaną przepisani do Warszawy i tam będą zdawać egzaminy.

Problemem może okazać się znalezienie środków na wypłatę dotacji Szkole w Chmurze za nową grupę uczniów. Subwencja została zaplanowana zgodnie ze stanem z września 2023 roku i miasto nie otrzyma więcej pieniędzy na dodatkowych uczniów.

Szkoła w Chmurze stworzyła przeniesie uczniów z Katowic do Warszawy

2 lutego poprzez Facebooka Szkoła w Chmurze przekazała informacje na temat zamykanej katowickiej filii szkoły.

W tej sytuacji postanowiliśmy pilnie przenieść uczniów klasy 8 SP i 4 LO do naszych szkół w Warszawie. To nie jest łatwa decyzja, ale w tych okolicznościach jedyna, która gwarantuje, że nasi maturzyści i uczniowie klas ósmych będą mogli napisać egzaminy nie tylko na zasadach, które im obiecaliśmy, czyli otoczeni życzliwością i wsparciem, ale że będą mogli je napisać w ogóle. Bo gdzie tysiąc maturzystów i ósmoklasistów miałoby zdać egzaminy, jeśli ich szkoły zostałyby rozwiązane na kilkanaście tygodni przed egzaminami? - czytamy w oświadczeniu opublikowanym na Facebooku Szkoły w Chmurze.

Stworzono również petycję w tej sprawie, do tej pory podpisało ją ponad 10 tysięcy osób.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dyskusja o wynagrodzeniach w ochronie zdrowia. Problem pielęgniarek

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Stresujący czas dla uczniów zapisanych do Szkoły w Chmurze. Będą opłaty za naukę. Śląska filia Szkoły w Chmurze zostanie zlikwidowana? - Strefa Edukacji

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie