Sukces niepełnosprawnego sportowca z Tarnobrzega

/PISZ/
Jacek Czech zdobył dwa złote medale podczas mistrzostw Polski w Szczecinie.
Jacek Czech zdobył dwa złote medale podczas mistrzostw Polski w Szczecinie. Archiwum prywatne
Zawodnik Integracji Tarnobrzeg Jacek Czech zdobył dwa złote medale podczas rozegranych w Szczecinie pływackich mistrzostw Polski niepełnosprawnych. To kolejny sukces tarnobrzeżanina, który od kilku lat reprezentuje barwy naszego kraju podczas najpoważniejszych imprez dla sportowców niepełnosprawnych, włącznie z mistrzostwami świata oraz Europy.

Pierwszy złoty medal podczas krajowego championatu w Szczecinie tarnobrzeżanin wywalczył w wyścigu na dystansie 100 metrów stylem dowolnym, uzyskując czas - 2,31 min. Drugie złoto wywalczył za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej zajmując pierwsze miejsce w grupie startowej S2.

- Bardzo się cieszę z formy, jaką udało mi się uzyskać na obozie wysokogórskim w Sierra Nevada. Przez trzy tygodnie w górach dwa razy dziennie bardzo ciężko trenowałem co pozwoliło mi osiągnąć dużą wytrzymałość. To zaprocentowało i podczas mistrzostw Polski miałem duży zapas energii, płynąłem bardzo swobodnie. Do dopracowania pozostają jeszcze technika, ale na to przyjdzie czas podczas zgrupowań kadry - mówi Jacek Czech.

Dodajmy, że tarnobrzeżanin będzie reprezentował nasz kraj podczas tegorocznych Igrzysk Paraolimpijskich, które 29 sierpnia rozpoczną się w Londynie.