Sukces pływaka Delfina Tarnobrzeg Alberta Borkowskiego na zawodach w Mielcu

Marcin Radzimowski
Albert Borkowski, pływak tarnobrzeskiego Delfina
Albert Borkowski, pływak tarnobrzeskiego Delfina Archiwum
Pływacy Uczniowskiego Klubu Sportowego Delfin Tarnobrzeg uczestniczyli w sobotę w Otwartych Mistrzostwa Mielca w pływackich sprintach. W zawodach wzięło udział ponad 330 zawodników i zawodniczek z 22 klubów z okręgu podkarpackiego i nie tylko.

Otwarte Mistrzostwa Mielca w pływackich sprintach

- Z zawodów wróciliśmy z wieloma życiówkami i dobrymi humorami. Nie były to żadne zawody docelowe, a raczej kolejne doświadczenie, natomiast każdy start bardzo nas cieszy. Zawodnicy musieli się wykazać wszechstronnością stylową, startując wszystkimi czterema stylami, by liczyć się w klasyfikacji - wyjaśnia Angelika Michalik, trenerka UKS Delfin Tarnobrzeg.

W kategorii najlepszy zawodnik w roczniku 2011 i młodsi II miejsce zajął Albert Borkowski, a jego młodszy kolega startując ze starszym rocznikiem, zajął 8 miejsce. W kategorii 13-14 lat 5 miejsce zajął Igor Majewski. Tarnobrzeski klub reprezentowała 18-osobowa ekipa (uczniowie i absolwenci Szkoły Podstawowej numer 3 w Tarnobrzegu), w składzie: Igor Majewski, Bartłomiej Skwara, Albert Borkowski, Ksawier Szklarz, Tymoteusz Leżoń, Konrad Szymański, Nikodem Basiak, Hubert Kubik, Bartłomiej Kozioł, Mateusz Gajewski Bartłomiej Turbak, Kornelia Kruk, Izabela Baran, Oliwia Czajkowska, Maja Krasowska, Kacper Pełka, Bartosz Włodarczyk, Hubert Zwadowski.

Świetnie spisali się zawodnicy Delfina startując w sztafecie 4x 50 m stylem dowolnym Open z dużo starszymi zawodnikami dzielnie walczyli zajmując wysoką 6 lokatę a dziewczęta zajęły 13 miejsce. Sztafeta chłopców popłynęła w składzie: (Igor Majewski, Mateusz Gajewski, Albert Borkowski, Bartłomiej Skwara), a dziewczęta (Kornelia Kruk, Oliwia Czajkowska, Izabela Baran, Maja Krasowska).

Wyjazd na zawody został zrealizowany przy pomocy finansowej Urzędu Miasta Tarnobrzega w ramach Projektu „Wspieranie działań o charakterze sportowo-rekreacyjnym”