MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Sukces uczennicy rozwadowskiego "ekonomika" w konkursie "Bank Banków"

Zdzisław Surowaniec
Anna Dec wyróżniana w konkursie "Bank Banków”.
Anna Dec wyróżniana w konkursie "Bank Banków”. Zdzisław Surowaniec
Anna Dec z klasy III b Technikum Ekonomicznego w Stalowej Woli została wyróżniana w konkursie "Bank Banków" na temat wiedzy ekonomicznej, ze szczególnym uwzględnieniem wiedzy o banku centralnym.

Piotr Ciołkosz, dyrektor Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3:

- W tym roku oprócz zagranicznych firm zaprosiliśmy do udziału w nich międzynarodowych targach firm symulacyjnych działające również szkoły z Polski południowo-wschodniej. Mam nadzieję, że targi te dostarczą niezapomnianych wrażeń dla młodzieży nie tylko z naszej szkoły i będą jednym z atrakcyjniejszych wydarzeń w naszym mieście.

Zadaniem uczestników konkursu było napisanie tekstu na zagadnienia dotyczące funkcjonowania rynku pieniężnego oraz systemu bankowego w Polsce. W konkursie udział wzięło 424 osoby, zostało wyróżnionych tylko dziesięć osób.

KURSY WALUT

- Nasza laureatka wykazała się znajomością systemu bankowego, funkcjami i zadaniami Banku Centralnego, znajomością kursów walutowych. Napisała pracę na temat wpływu banku centralnego na oprocentowanie kredytów dla firm i gospodarstw domowych - powiedział dyrektor szkoły Paweł Ciołkosz.

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 3 imienia Króla Jana III Sobieskiego, zwany "ekonomikiem", od września tego roku przystąpi do projektu realizowanego ze środków unijnych. Celem programu "Krok w przedsiębiorczość" jest zaprojektowanie i pilotażowe wdrożenie testujące innowacyjnego programu kształtowania postaw przedsiębiorczych, rozwijania kompetencji matematycznych i umiejętności komputerowych w szkołach ponadgimnazjalnych.

EKONOMIA W PRAKTYCE

Szkoła przy ulicy Polnej na osiedlu Rozwadów jest jedną z 30 szkół w województwach małopolskim i podkarpackim, gdzie program będzie testowany. Polega on na tworzeniu przez uczniów wirtualnej firmy i konkurowaniu na wirtualnym rynku. Program będzie wykorzystany w szkołach ponadgimnizjalnych jako wiodąca metoda nauki nowego przedmiotu "ekonomia w praktyce", który zostanie wprowadzony zgodnie z harmonogramem reformy oświaty od roku szk. 2012/2013.

- Realizacja projektu powinna więc przyczynić się, w okresie reformy programowej kształcenia, do pomocy nauczycielom w takiej zmianie strategii nauczania, aby bardziej zmotywować uczniów do aktywnego udziału w kształceniu oraz zachęcić ich do wyboru kierunków studiów inżynieryjno-technicznych o kluczowym znaczeniu dla gospodarki - uważa dyrektor Ciołkosz.

FIRMY SYMULACYJNE

"Ekonomik" od wielu lat prowadzi firmy symulacyjne w formie działalności pozalekcyjnej. Młodzież angażuje się w pracę swojego wirtualnego przedsiębiorstwa doskonaląc umiejętności w dziedzinie handlu. W ramach programu Leonardo da Vinci firmy z "ekonomika" współpracują z firmami symulacyjnymi z Czech, Finlandii i Słowacji. Uczniowie podczas wyjazdów zagranicznych brali udział w Targach Firm Symulacyjnych w Ostrawie, Helsinkach i Koszycach.

W zeszłym roku szkoła zorganizowała I Międzynarodowe Targi Firm Symulacyjnych, w tym roku 25 maja odbędzie się już druga ich edycja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Praca sezonowa. Jaką umowę podpisać?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie