Świetna gra Pawła Włodyki z klubu IKS Jezioro Tarnobrzeg na turnieju we Francji

Damian Wiśniewski
Na turnieju we Francji Paweł Włodyka (z prawej), zawodnik IKS Jezioro Tarnobrzeg, pokazał się z bardzo dobrej strony archiwum klubu
Paweł Włodyka wrócił z Pro-Tour SQY PARA TT French Open 2021 z Voisins les Bretonneux z dwoma medalami złotym z rywalizacji drużynowej i brązowym z turnieju indywidualnego. To kolejne zawody Pro-Tour tego zawodnika IKS Jezioro Tarnobrzeg, z którego przywozi medale (złoty i srebrny zdobył w Hiszpanii).

W turnieju drużynowym w klasie 10, polska ekipa w składzie Paweł Włodyka/ Igor Misztal w fazie grupowej pokonała 2:0 drużynę Francji i 2:1 drużynę Czarnogóry/Cypru.

W półfinale nasi zwodnicy ograli 2:0 Wielką Brytanie, a w finale 2:1 drużynę Nigerii i zdobyli złote medale.

W fazie grupowej turnieju indywidualnego (również klasa 10) Paweł Włodyka pokonał 3:0 Austriaka Noah Rainera, 3:2 Nigeryjczyka Alabi Olabiyi Olufemiego i 3:1 Francuza Corentin Gillesa i wyszedł z grupy z pierwszego miejsca.

W ćwierćfinale ograł 3:1 kolejnego Francuza, Juliena Cigolotti, a w meczu o wejście do finału przegrał 1:3 zawodnikiem z Czarnogóry, Luką Bakiciem i zdobył brązowy medal.

- Brawo i gratulacje dla Pawła za świetny występ we Francji i pozostałe sukcesy, które osiągnął w ciągu ostatnich trzech miesiącach swoich startów: w Gorzowie Wielkopolskim zdobył indywidualne mistrzostwo Polski i drużynowe mistrzostwo Polski w Wiśle, a w Hiszpanii ma Pro-Tour ITTF Costa Brava Spanish Para Open 2021 zdobył złoty i srebrny medal - przekazał nam tarnobrzeski klub.
Po turnieju w Hiszpanii zajmował 38. miejsce w rankingu światowym w klasie dziesiątej (zawodników najbardziej sprawnych ruchowo), a po Pro-Tour we we Francji awansuje zapewne o kilka miejsc.