Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Szkoła z Grębowa beneficjentem programu „Klasa z drewna”. Kupiono ciekawą małą architekturę z drewna

OPRAC.:
Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Filialna Szkoła Podstawowa w Zespole Szkół Ogólnokształcących imienia profesora Stanisława Bąka w Grębowie realizowała projekt „Klasa z drewna” finansowany przez Lasy Państwowe i Gminę Grębów.

Projekt „Klasa z drewna”

W ramach projektu uczniowie klas 1-3 mieli możliwość poszerzenia wiedzy na temat ekosystemów leśnych, funkcji lasu oraz podnoszenia świadomości w zakresie odpowiedzialnego korzystania z zasobów leśnych. Uczniowie chętnie uczestniczyli w zajęciach, które odbywały się w terenie i w klasach. Nauczyciele z tej okazji zaprosili uczniów na lekcje poza murami szkoły – m.in. do lasu.
Zajęcia były zrealizowane na podstawie scenariuszy o następującej tematyce: Klasa I a – „Poznajemy różne drzewa”, Klasa I b - „Poznaję budowę drzewa”, „ Otwieramy wrota lasu”, Klasa II a – „Dzień lasu”, Klasa II b – „Ekosystem leśny”, Klasa III a – „Poznajemy budowę lasu i panujące w nim warunki”, Klasa III b – „Znamy i Opisujemy różne drzewa”. Na zajęciach uczniowie wykonali tematyczne plakaty, makiety i prace plastyczne, które są eksponowane w szkole filialnej w Zapoledniku.

- Uczniów biorący udział w realizacji projektu odwiedził specjalista z zakresu lasu i przyrody leśnej – Janusz Wępsięć. Przyrodnik w atrakcyjny sposób przybliżył dzieciom wiadomości na temat lasów i zwierząt w nich zamieszkujących. Uczniowie mieli możliwość wysłuchania ciekawej pogadanki, obejrzenia prezentacji oraz rozpoznawania zwierząt po wydawanych przez nie odgłosach. Oglądali poroża różnych zwierząt oraz eksponat lisa. Zajęcia wzbogaciły wiedzę dzieci na temat lasu. Najmłodsi uczniowie zrozumieli również, jak ważną rolę w naszym środowisku życia pełni las - przekazuje Krystyna Kozieja, dyrektor ZSO w Grębowie.

Szkoła z Grębowa beneficjentem programu „Klasa z drewna”. Kupiono ciekawą małą architekturę z drewna

Wartość projektu wynosi 128 tysięcy 178 złotych brutto. Dofinansowanie z Funduszu Leśnego wynosi 123 tysięcy złotych brutto, natomiast z Gminy Grębów w kwocie 5 178 złotych brutto. W ramach dofinansowani sfinansowano zakup małej architektury z drewna, w skład której wchodzi wiata edukacyjna z zestawem ławeczek oraz gry o tematyce leśnej, domek dla owadów, budki lęgowe, kosze na śmieci, fotościanka, ławki, dendrofon oraz plac zabaw.
- Nowe miejsce wokół szkoły umożliwi obcowanie z naturą, a tym samym poszerzy się atrakcyjność oferty edukacyjnej naszej szkoły dodaje dyrektor szkoły Krystyna Kozieja.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Sanatorium Czytelnicze w bibliotece w Chrzanowie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie