- Takie mecze gra się ciężko - wypowiedzi siatkarzy po wygranej z Wielką Brytanią

/dor/
Trener Andrea Anastasi: - Nie był to dla nas łatwy mecz
Polska pewnie wygrała z Wielką Brytania 3:0 na igrzyskach w Londynie. Oto co po spotkaniu powiedzieli trener i siatkarze naszej kadry.

Trener Andrea Anastasi: - Nie był to dla nas łatwy mecz. Trudno było utrzymać odpowiednią koncentrację. W pierwszym secie rywale popełniali błędy i wydawało się, że będzie łatwiej. Tak jednak nie było. W drugim secie, szczególnie na początku, straciliśmy zbyt wiele punktów. Z Australią zapowiada się trudniejsze spotkanie. Jest to drużyna lepsza od Wielkiej Brytanii.

Michał Winiarski: - Przed meczem była wczesna pobudka, dwie mocne kawy i wyjazd do hali (spotkanie rozpoczęło się o 11.30 miejscowego czasu, ale siatkarze musieli jeszcze dojechać do hali z Wioski Olimpijskiej - przyp. red.). Staraliśmy się maksymalnie skoncentrować, nastawienie było bojowe. Takie mecze gra się bowiem najtrudniej. Zwycięstwo musieliśmy sobie sami wywalczyć, mimo że rywal jest dużo niżej notowany od nas.

Krzysztof Ignaczak: - Gospodarze walczyli jak mogli. Zostawili dużo serca na boisku. Jednak dzięki odpowiedniej koncentracji i chłodnej kalkulacji pewnie wygraliśmy 3:0.

Zbigniew Bartman: - W takich spotkaniach musi być pełna koncentracja. Jeśli na chwilę człowiek się rozluźni, to mogą się dziać różne rzeczy. Pora tego meczu też niezbyt fajna, dlatego bardzo się cieszymy, że udało nam się utrzymać koncentracje od początku do końca. Nie jest to jeszcze nasza najlepsza gra, ale liczymy na to, że w kolejnych meczach będzie jeszcze lepiej.

Materiał oryginalny: - Takie mecze gra się ciężko - wypowiedzi siatkarzy po wygranej z Wielką Brytanią - Echo Dnia Świętokrzyskie