Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Tarnobrzeski "Rolnik" nawiązał współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

Marcin Radzimowski
Marcin Radzimowski
Umowę podpisali doktor Wojciech Durlak z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (z lewej) i Marek Szczytyński, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu
Umowę podpisali doktor Wojciech Durlak z Wydziału Ogrodnictwa i Architektury Krajobrazu Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie (z lewej) i Marek Szczytyński, dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu Archiwum szkoły
Zespół Szkół numer 2 imienia Bartosza Głowackiego w Tarnobrzegu, czyli popularny "Rolnik", nawiązał współpracę z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie. Współpraca między placówkami będzie prowadzona na zasadzie klasy akademickiej dla uczniów Technikum Architektury Krajobrazu.

Współpraca tarnobrzeskiego "Rolnika" z Uniwersytetem Przyrodniczym w Lublinie

Umowę podpisano w murach tarnobrzeskiej szkoły. Pomysłodawcą i koordynatorem współpracy z uczelnią jest nauczyciel przedmiotów zawodowych z Architektury Krajobrazu, Katarzyna Ramian. Współpraca między placówkami będzie prowadzona na zasadzie klasy akademickiej dla uczniów Technikum Architektury Krajobrazu Zespołu Szkół nr 2 w Tarnobrzegu.

Ta forma współpracy oferuje młodzieży wiele ciekawych możliwości rozwoju. Uczniowie będą brali udział w cyklicznych wykładach przeprowadzonych przez wykładowców osobiście i w formie zdalnej, jak również młodzież będzie brała udział w zajęciach laboratoryjnych i ćwiczeniach, które będą się odbywać na terenie Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

Uroczyste podpisanie umowy połączone było z wykładami przeznaczonymi dla uczniów klas 2, 3 i 4 Architektury Krajobrazu. Pierwszy temat wykładu dotyczył "Zasad pielęgnacji drzew i krzewów w zieleni przydrożnej", który został przeprowadzony przez doktora habilitowanego inżyniera Wojciecha Durlaka z Zakładu Roślin Ozdobnych i Dendrologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie. Natomiast drugi temat wykładu to "Róża królowa kwiatów". Powyższy wykład przeprowadziła doktor habilitowany Barbara Marcinek z Instytutu Produkcji Ogrodniczej Zakładu Roślin Ozdobnych i Dendrologii Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie.

- Ta forma współpracy oferuje młodzieży wiele możliwości w kierunku rozwijania swoich pasji i talentów oraz zgłębienia szerszych tematów z zakresu architektury krajobrazu - podkreśla Katarzyna Ramian, pomysłodawca i koordynator współpracy.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Plantatorzy ostrzegają - owoce w tym roku będą droższe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie