Tenisistki stołowe SPAR-Zamku Tarnobrzeg przegrały mecz Ligi Mistrzyń z tureckim Fenerbahce Spor Culubu

Piotr SZPAK
Po trwającym 65 minut pojedynku Li Qian przegrała z Niemką Irene Ivancan.
Po trwającym 65 minut pojedynku Li Qian przegrała z Niemką Irene Ivancan. Grzegorz Lipiec
Ci, którzy przyszli na piątkowe spotkanie nie żałowali tego, zobaczyli grę na światowym poziomie, a do pełni szczęścia brakowało im tylko wygranej naszego zespołu. Rywalki były jednak zbyt silne.

SPAR-ZAMEK TARNOBRZEG - Fenerbahce Spor Colubu 0:3.
Wyniki gier: Li Qian - Irene Ivancan 2:3 (11:8, 4:11, 10:12, 17:15, 3:11), Han Ying - Jia Wen 1:3 (4:11, 11:9, 6:11, 9:11), Natalia Partyka - Elizabeta Samara 2:3 (11:7, 11:2, 8:11, 8:11, 18:20).
Niezwykle rzadko się zdarza by pojedynek przy stole trwał ponad godzinę, ale tak było w pierwszej grze piątkowego spotkania emocjonującego i stojącego na wysokim poziomie spotkania.

TO BYŁA WALKA

Jakie pierwsze podeszły do stołu Li Qian oraz Niemka Irene Ivancan. Po dwóch setach było 1:1, a czwarta partia po grze na przewagi i wielkich emocjach zakończyła się wygraną Ivancan. Wydawało się, że "Mała" nie da rady doprowadzić do piątego seta, bowiem w czwartej partii przegrywała już 5:8. Doszła jednak rywalkę. W końcówce Li Qian obroniła meczbola i rozpoczęła się prawdziwa walka przy stole, a każdy zdobyty przez "Małą" punkt kibice przyjmowali wręcz entuzjastycznie, a kiedy Qian wygrała 17:15 w hali zrobiło się bardzo głośno. Skośnooką reprezentantkę Polski czwarty set okropnie wymęczył i w decydującej piątej partii zabrakło jej po prostu sił. W drugim pojedynku wieczoru Han Ying przegrała z filigranową mierzącą zaledwie 158 cm wzrostu Chinką Jia Wen. Azjatka oddała naszej zawodniczce tylko jednego seta, dominując w pozostałych partiach.

CZEKALI NA NATALIĘ

Kibice nie opuszczali hali. Wszyscy czekali na występ mistrzyni świata niepełnosprawnych Natalii Partyki, dla której był to pierwszy występ przed tarnobrzeską publicznością w barwach tarnobrzeskiego klubu. Natalia nie zawiodła i prezentując wielki kunszt nie dała Rumunce szans. szczególnie zaimponowała w drugim secie gromiąc rywalkę. Kiedy większość obecnych w hali spodziewała się szybkiego zakończenia meczu Rumunka nagle zaczęła odrabiać straty. Wygrała dwa sety doprowadzając do decydującej piątej partii. W niej emocje były niesamowite, a swoistą wojnę nerwów wygrała Samara zapewniając swoje drużynie zwycięstwo.

W sobotę o godzinie 18 w tarnobrzeskim Zamku rozpocznie się prezentacja najlepszej drużyny naszego kraju, natomiast w niedzielę o godzinie 17 w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się mecz ekstraklasy, w którym nasza drużyna zmierzy się z Bronowianką Kraków.