Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Terminal Linii Hutniczej Szerokotorowej w Nowosielcu ważny dla rozwoju Niska i Stalowej Woli

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
- Dziękuję, że w tych naszych projektach w końcu, po wielu latach jako sąsiedzi, jako dwa ważne ośrodki miejskie, nie stoimy do siebie plecami, ale staramy się odkryć nasz potencjał i go wzajemnie wzmocnić dla rozwoju gospodarczego naszych miejscowości i całego regionu – powiedział Lucjusz Nadbereżny
- Dziękuję, że w tych naszych projektach w końcu, po wielu latach jako sąsiedzi, jako dwa ważne ośrodki miejskie, nie stoimy do siebie plecami, ale staramy się odkryć nasz potencjał i go wzajemnie wzmocnić dla rozwoju gospodarczego naszych miejscowości i całego regionu – powiedział Lucjusz Nadbereżny Urząd Miasta
Podczas konferencji organizowanej przez burmistrza Niska, a poświęconej terminalowi logistycznemu Linii Hutniczej Szerokotorowej (dawniej Linii Hutniczo-Siarkowej) oraz jego połączeniu z linią kolejową LHS nr 65, prezydent Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny podzielił się wizją rozwoju regionu oraz znaczenia współpracy między miastami.

Nisko i Stalowa Wola to ważne ośrodki miejskie

Organizowana przez burmistrza gminy i miasta Nisko konferencja miała na celu omówienie kluczowych aspektów powstania terminala LHS oraz integracji z linią kolejową, co jest istotnym krokiem zarówno dla lokalnej społeczności, jak i dla ogólnego rozwoju kraju.

– Dziękuję, że w tych naszych projektach w końcu, po wielu latach jako sąsiedzi, jako dwa ważne ośrodki miejskie, nie stoimy do siebie plecami, ale staramy się odkryć nasz potencjał i go wzajemnie wzmocnić dla rozwoju gospodarczego naszych miejscowości i całego regionu – powiedział Lucjusz Nadbereżny.

Rozwój infrastruktury logistycznej nie jest tylko kwestią ekonomiczną, ale także strategiczną, mającą wpływ na rozwój lokalny oraz ogólnokrajowy. W tym kontekście, udział prezydenta Nadbereżnego na konferencji był niezwykle istotny.

W swoim wystąpieniu zatytułowanym: „Strategiczny Park Inwestycyjny w Stalowej Woli i jego znaczenie dla rozwoju Stalowej Woli i Niska” prezydent podkreślił, że współpraca między miastami Stalową Wolą, a Niskiem, jest kluczowym elementem dla rozwoju gospodarczego regionu. Jego słowa oznajmiły o potrzebie wspólnego wykorzystania potencjału obu miejscowości dla wzajemnej korzyści.

– Stalowa Wola nie ma żadnych mocarstwowych spojrzeń. Mamy świadomość swoich braków, braku potencjałów, które są na państwa ziemi. A Nisko poprzez strategiczne położenie transportowe, jako węzeł o charakterze kolejowym, transportowym jest dla nas oknem na świat i chcielibyśmy w pełni to wykorzystać – powiedział prezydent, podkreślając wagę synergii między miastami.

Rozwój Stalowej Woli

W dalszej części prezydent przedstawił plan rozwoju Stalowej Woli, skupiający się na projekcie Strategicznego Parku Inwestycyjnego Euro-Park Stalowa Wola. Podkreślił, że inwestycje w nowoczesne technologie będą kluczowe dla transformacji gospodarczej regionu.

– Strategiczny Park Inwestycyjny to obszar tysiąca hektarów unikalnej przestrzeni nie tylko na terenie naszego województwa, ale i w Europie, dedykowanej dla branż nowoczesnej technologii. To jest najważniejszy cel, który sobie stawiany – ściągnięcie tutaj do Stalowej Woli, do naszego regionu nadsańskiego inwestorów, którzy odmienią naszą gospodarkę. Ten projekt ma stworzyć nowe zasady gry, zaprosić inwestorów z branż nowoczesnych technologii. Branż, które będą dokonywały istotnej zmiany od przemysłu XX wieku, który stworzył nasze ośrodki do przemysłu XXI wieku, który może napisać nową historię rozwoju gospodarczego naszej ziemi. Jest to realne, ale żeby o nich walczyć, musimy mieć kilka asów w rękawie. Jednym z nich jest transport, położenie, komunikacja – mówił prezydent Stalowej Woli.

Rozpoczęcie budowy terminala LHS oraz połączenia z linią kolejową stanowi ważny krok w kierunku realizacji tych ambitnych planów. Zaproszenie do współpracy przedsiębiorców i firm zainteresowanych udziałem w tej debacie potwierdza zainteresowanie regionu rozwojem oraz poszukiwaniem optymalnych rozwiązań.

Konferencja, w której udział wziął prezydent Stalowej Woli, była doskonałą okazją do dyskusji nad przyszłością regionu oraz identyfikacji potencjalnych korzyści wynikających z rozwoju terminala logistycznego i innych inwestycji infrastrukturalnych.

Ważnym elementem wydarzenia był również panel dyskusyjny, w którym włodarz Stalowej Woli także brał udział. Dyskusja na temat roli i znaczenia terminala LHS w rozwoju społeczno-gospodarczym północnej części województwa podkarpackiego pozwoliła na zgłębienie różnych perspektyw i potrzeb lokalnej społeczności.

Konferencja poświęcona terminalowi LHS w Nowosielcu i planowanemu połączeniu z linią kolejową LHS nr 65 stanowiła ważny krok w budowaniu przyszłości regionu, opartego na współpracy, innowacji i rozwoju infrastruktury.

od 7 lat
Wideo

Dziennik Bałtycki. Pod Chojnicami wykopano samolot z II wojny

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie