Trener Stali zrezygnował po porażce swojej drużyny (zdjęcia)

Arkadiusz Kielar, Damian Szpak
Koszykarze "Stalówki” (z piłką Marek Piechowicz, z numerem 13 Grzegorz Ożóg) przegrali z MOSiR Krosno zaledwie jednym punktem, a po meczu rezygnację złożył trener stalowowolskiej drużyny, Bogdan Pamuła. S. Czwal
Porażka koszykarzy Stali w derbach Podkarpacia z MOSiR Krosno. W Łodzi triumfowała Siarka.

Trener pierwszoligowych koszykarzy Stali Stalowa Wola, Bogdan Pamuła, złożył rezygnację! Po jednopunktowej porażce naszego zespołu we własnej hali z MOSiR Krosno. W Łodzi z ŁKS wygrała Siarka Tarnobrzeg.

* STAL STALOWA WOLA - MOSiR Krosno 62:63 (16:17, 19:18, 19:12, 8:16).
Stal: Andrzejewski 17, Piechowicz 12, Wołoszyn 11 (2x3), Partyka 10 (2x3), Szczepaniak 7 (1x3) - Lisewski 2, Szewczyk 2, Szpyrka 1.

Krosno: Pluta 11, Bal 7, Ożóg 6, Hajnsz 5 (1x3), Kalinowski 2 - Peciak 15 (1x3), Oczkowicz 14 (2x3), Piątek 2, Musijowski 1.

W przerwie meczu uroczyście pożegnano Roberta Grzyba, koszykarza "Stalówki", który zakończył karierę. A "zaocznie" także Romana Prawicę, którego zabrakło ze względów osobistych, ale zawisła przed trybunami jego koszulka.
Prezes Podkarpackiego Związku Koszykówki, Józef Lewicki, gratulował też trenerowi Jerzemu Szambelanowi i zawodnikom Stali, którzy z reprezentacją Podkarpacia wywalczyli srebrne medale w tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

Lider z Krosna wystąpił bez kontuzjowanego Marcina Salamonika, w Stali z tego powodu zabrakło Piotra Ucinka. Mecz od początku był zacięty, ale dzięki akcji 2+1 Tomasza Andrzejewskiego w ostatniej sekundzie trzeciej kwarty gospodarze prowadzili już 54:47 i wydawało się, że nie odpuszczą.

Niestety, nasi popełnili kilka rażących błędów, zwłaszcza Karol Szpyrka i na dwie minuty przed syreną był remis, 59:59. A decydującą akcję meczu przeprowadził Dariusz Oczkowicz, który trafił na 63:62 dla gości na 0,9 sekundy przed końcem. Rozpaczliwy rzut za trzy oddał jeszcze Michał Wołoszyn, ale nie trafił i popłakał się po meczu.

Triumfowali goście, wśród których pojawił się Grzegorz Ożóg, były gracz Stali i Andrzej Pluta, brat słynnego reprezentanta Polski, Andrzeja, a z krośnianami cieszyła się grupka ich kibiców. W zupełnie innym nastroju był trener Stali, Bogdan Pamuła, który złożył rezygnację, a ostateczne decyzje w klubie zapadną dzisiaj. Następcą Pamuły ma szansę zostać Stanisław Gierczak, ostatnio trener Znicza Jarosław.
ŁKS Łódź - SIARKA TARNOBRZEG 72:76 (15:20, 13:17, 11:20, 33:19)

Siarka: Krupa 23 (4x3), Marciniak 15, Miś 14, Baran 11 (1x3), Rabka 8 - Woźniak 3 (1x3), Wójcik 2, Zych, Uriasz, Szczytyński.

ŁKS: Trepka 19 (2x3), Prostak 12 (2x3), Maculewicz 10, M. Morawiec 8, Dłuski 6 - K. Morawiec 5, Bąk 5, Nogalski 5 (1x3), Saran 2, Kromer.

Koszykarze Siarki Tarnobrzeg zafundowali mikołajkowy prezent swoim kibicom wygrywając spotkanie na "ciężki" terenie w Łodzi. Mecz stał na wysokim poziomie, a wynik od początku był na styku. W czwartej minucie po punktach Michała Marciniaka było 4:7. Tuż przed końcem tej kwarty w jednej z akcji ucierpiał Krzysztof Zych, który niestety nie zagrał już do końca meczu.

Zaraz na początku drugiej "ćwiartki" za trzy trafił Bartosz Krupa i było 15:23. Pięć minut później ten sam zawodnik znów trafił zza linii 6,25 i przewaga naszego zespołu sięgnęła 10 punktów - 20:30. Jeszcze lepiej tarnobrzescy koszykarze radzili sobie w trzeciej kwarcie. Pierwsze cztery minuty "Siarkowcy" wygrali 9:0!

Gospodarze starali się odrabiać przewagę, w 26 minucie po trafieniu Jakuba Dłuski było już tylko 35:48. Jednak tylko na tyle stać było gospodarzy, bowiem trzy minuty później potrafieniu Piotra Misia tarnobrzeżanie prowadzili 20 punktami - 55:35.

Na ostatnią kwartę goście schodzili z 18-punktową przewagą i wydawało się, że zwycięstwo jest niezagrożone. Tak samo pewnie pomyśleli koszykarze Siarki, którzy wyszli na parkiet mało skoncentrowani. Jeszcze na dwie minuty przed końcem meczu Siarka miała przewagę 13 punktów - 57:70, jednak 90 sekund później było tylko 69:72 i naszą ekipę zaczęło niepokoić "gospodarskie" sędziowanie. Na 10 sekund przed końcem meczu Michał Baran trafił dwa rzuty wolne i wtedy dopiero pewne się stało, że Siarka wygra to spotkanie.

W innych meczach: Resovia Rzeszów - Prokom II Sopot 74:70, Polonia 2011 Warszawa - Big Star Tychy 88:79, MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Kalisz 54:57, AZS Katowice - Znicz Pruszków 67:71, Zastal Zielona Góra - Sokół Łańcut 78:51, Sudety Jelenia Góra - Żubry Białystok 74:54.

16. Resovia 14 16 833:1138
Zespoły z miejsc 1-8 po rundzie zasadniczej zagrają w play off o awans, z miejsc 9-10 zapewnią sobie utrzymanie, z miejsc 11-16 zagrają w play out o utrzymanie.

W następnej kolejce, 13 grudnia: STAL - Znicz, SIARKA - Polonia.