Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Trwa nabór na wolontariuszy Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
„Wielkie żeglowanie” - to hasło najnowszej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał będzie 12 stycznia
„Wielkie żeglowanie” - to hasło najnowszej edycji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, której finał będzie 12 stycznia WOŚP
Ruszyły przygotowania do 28 finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który odbędzie się 12 stycznia 2020 roku. Hasło dobroczynnej akcji to „Wiatr w żagle”.

Stalowowolski sztab WOŚP rozpoczął nabór na wolontariuszy bez których „granie do końca świata i jeden dzień dłużej nie byłoby możliwe”. Pierwszy z castingów zaplanowano na 13 listopada w Spółdzielczym Domu Kultury o godzinie 15:30. Kolejny ma się odbyć 15 listopada. Co roku do stalowowolskiego sztabu zgłasza się około 300 wolontariuszy.

- Jesteśmy otwarci na wszystkich, którzy się do nas zgłoszą. Castingi to taka nazwa umowna przyjęta na przestrzeni ostatnich lat. Chodzi o to aby poznać, zobaczyć się z przyszłym wolontariuszem, wypełnić formularze zgłoszeniowe do fundacji - wyjaśnia Philipp Zalewski.

Osoby nieletnie chcące zostać wolontariuszem powinny przyjść z opiekunem prawnym. Po pozytywnej weryfikacji w dniu finału rozdawane będą identyfikatory, puszki kwestarskie i serduszka. I wtedy będzie można ruszyć na miasto.

Na kilka dni przed imprezą odbędzie się spotkanie z funkcjonariuszem policji. - Rozmawiamy jak zadbać o bezpieczeństwo. Do kogo zwrócić się o pomoc gdyby działa nam się krzywda. Szkolenia prowadzi policja w sposób fajny i ciekawy - dodaje Philipp Zalewski.

W tej edycji Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbierać będzie pieniądze na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

- Będziemy się skupiać przede wszystkim na takich dziedzinach medycyny dziecięcej jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia - stwierdza Jerzy Owsiak, organizator corocznego finału.

W placówkach medycznych potrzebne są: lampy i stoły operacyjne, diatermie łagodzące odczuwanie bólu, aparaty do znieczulenia, sprzęt monitorujący, urządzenia teletransmisyjne, aparaty rentgenowskie z ramieniem C oraz zestawy endoskopowe.

W ostatnim roku w Polsce, w 67 oddziałach chirurgii dziecięcej wykonano ponad 80 tysięcy operacji. Choć polska chirurgia dziecięca jest na wysokim poziomie europejskim, trzeba zwiększać ilość operacji małoinwazyjnych, endoskopowych, które powodują mniejszy uraz operacyjny, zmniejszają dolegliwości dziecka związane z koniecznością operacji oraz skracają pobyt dzieci i rodziców w szpitalu.

POLECAMY: STYL ŻYCIA

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie