Trwa zwycięski marsz badmintonistów z Nowej Dęby

/DASZ/
Badmintoniści Stali Nowa Dęba po turnieju w Medyce, w którym należeli do najlepszych: od lewej u góry: Patryk Róg, Aleksandra Michalczuk, Natalia Róg, Beata Mycek, Rafał Lejko, u dołu: trener Adam Bunio, Dominika Luboch i Jakub Suszyński. Archiwum klubowe
Zwycięski marsz, po badmintonowych kortach Polski kontynuują młodzi zawodnicy i zawodniczki Stali Nowa Dęba. Po sukcesach w Zamościu, Suchedniowie oraz Łodzi, tym razem znakomicie spisali się na Krajowym Turnieju Młodzików Młodszych, który rozegrany został w Medyce koło Przemyśla.

W Medyce dominacja nowodębian nie podlegała dyskusji. W grze pojedynczej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczyła utalentowana Natalia Róg, która w pojedynku finałowym pokonała swoją koleżankę klubową Beatę Mycek 2:0 (21:9, 21:10). W grze singlowej chłopców trzecie miejsce ex aequo zajęli: Rafał Lejko i Patryk Róg. W grze podwójnej dziewcząt pierwsze miejsce wywalczył debel w składzie: Beata Mycek (Stal)/Magdalena Golenia (Sokół Ropczyce), które w finale pokonały parę UKS Dubiecko Klaudię Bukowińską i Aleksandrę Dudziak. Zdecydowaną dominację w tym turnieju badmintoniści Stali Nowa Dęba potwierdzili w grze mieszanej. Zwyciężyła para: Rafał Lejko/Natalia Róg, pokonując w finale parę: Patryk Róg/Aleksandra Michalczuk 2:0 (21:7, 21:17). Na czwartym miejscu uplasował się kolejny mikst Stali w składzie Jakub Suszyński i Dominika Luboch. W sumie w Medyce badmintoniści z Nowej Dęby stawali na podium dla zwycięzców aż siedem razy, w tym trzy razy na jego najwyższym stopniu. Na szczególne podkreślenie zasługuje fakt, że Natalia Róg w tym roku jeszcze nie zeszła z kortu pokonana na turniejach klasyfikacyjnych w singlu, deblu oraz mikście!

- Gdzie nie pojedziemy na zawody tam zbieramy pochwały za postawę naszych najmłodszych, którzy mają w sobie wielki talent i zapał do pracy. O przyszłość badmintona w Nowej Dębie możemy, więc być spokojni - stwierdził z zadowoleniem szkoleniowiec badmintonistów Stali Nowa Dęba Adam Bunio.