Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Turborondo w Stalowej Woli będzie gotowe jesienią

Zdzisław Surowaniec
Turborondo powstaje na niebezpiecznym skrzyżowaniu trzech ulic Solidarności (dojazd do strefy przemysłowej), Mickiewicza i Ofiar Katynia oraz bliskiego przejazdu kolejowego.
Turborondo powstaje na niebezpiecznym skrzyżowaniu trzech ulic Solidarności (dojazd do strefy przemysłowej), Mickiewicza i Ofiar Katynia oraz bliskiego przejazdu kolejowego. Zdzisław Surowaniec
W czwartek ruszyła przebudowa skrzyżowania ulic Solidarności, Ofiar Katynia i Mickiewicza w Stalowej Woli. Powstanie tu dwupasmowe rondo turbinowe.

ZOBACZ TAKŻE:
Jak jeździć po rondach

(Dostawca: TVN)

Rondo turbinowe umożliwi bezkolizyjne poruszanie się samochodów. A jest to bardzo ruchliwe i skomplikowane skrzyżowanie, bo styka się z przejazdem kolejowym.

Budowa ronda to dwa zasadnicze etapy. Pierwszy to zamknięcie z dniem 5 maja od rana na okres około czterech miesięcy części ulicy Solidarności, na odcinku wykonywanej przebudowy. Kierowcy będą mogli skorzystać z objazdu, który będzie prowadzić ulicą Centralnego Okręgu Przemysłowego lub przez osiedle Energetyków OZET, w obydwu kierunkach. Na tym etapie ruch dwukierunkowo zostanie utrzymany na ulicach Mickiewicza i Ofiar Katynia. Drugi etap prac obejmie roboty na ulicach Solidarności, Mickiewicza i Ofiar Katynia. O dokładnych objazdach obowiązujących w tym czasie będziemy informować na bieżąco.

- Przepraszamy za utrudnienia. Dołożymy wszelkich starań, aby niedogodności związane z naszymi pracami były dla kierowców, pieszych i okolicznych mieszkańców jak najmniej odczuwalne. Liczymy na wyrozumiałość i prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności w tym rejonie – apeluje Adrian Wilk, Kierownik Budowy, Skanska.

Remonty to okazja nie tylko do wymiany zniszczonej nawierzchni, w celu poprawienia komfortu jazdy ale też do takiej przebudowy dróg, by stały się one bezpieczniejsze dla ich użytkowników. W tym celu wprowadza się na przykład lewoskręt - pas, na którym skręcając w lewo można się spokojnie zatrzymać i poczekać na możliwość bezpiecznego skrętu. Piesi zyskują na bezpieczeństwie dzięki budowie tzw. azylów oraz wysp dla pieszych, dodatkowo wyposażanych w aktywne oznakowanie świetlne. Coraz częściej powstają ronda, które zastępują dotychczasowe standardowe skrzyżowania. To nie chwilowa moda, która zapanowała wśród zarządzających drogami, ale prosta droga do uczynienia skrzyżowania trzech ruchliwych ulic i przejazdu kolejowego bardziej bezpiecznym.

Inwestycję o wartości blisko 3,8 miliona złotych wykona Skanska na zlecenie Urzędu Miasta. Prace zakończą się późną jesienią. - Posiadamy wieloletnie doświadczenie oraz wysoko wyspecjalizowaną kadrę inżynierską, w tym profesjonalne brygady bitumiczne pracujące przy budowie dróg i mostów. Dysponujemy własnym zapleczem techniczno-sprzętowym (wytwórnie mas bitumicznych, bazy sprzętu, laboratoria, kopalnie kruszyw, wytwórnie betonu towarowego). Korzystamy z nowoczesnych technologii - nasze realizacje powstają m.in. dzięki wykorzystaniu BIM (Inteligentne zarządzanie informacjami o projekcie), modelowania 3D czy skaningu laserowego. Dzięki temu obiekty, które wykonujemy służą przez lata mieszkańcom i osobom podróżującym - mówią przedstawiciele Skanska.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie