MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wybory 2024. Krzysztof Kiszka, wójt Harasiuków w powiecie niżańskim bez tajemnic. Jego specjalnością jest wędzenie

Zdzisław Surowaniec
Zdzisław Surowaniec
Krzysztof Kiszka, wójt Harasiuków. Więcej na kolejnych zdjęciach
Krzysztof Kiszka, wójt Harasiuków. Więcej na kolejnych zdjęciach Konrad Sinica
Wybory samorządowe odbyły się 7 kwietnia 2024 roku. Na echodnia.eu. prezentujemy zwycięzców wyborów na prezydentów, burmistrzów, wójtów każdego miasta i gminy w regionie. Dziś Krzysztof Kiszka, wójt Harasiuków w powiecie niżańskim.

Krzysztof Kiszka, wójt Harasiuków bez tajemnic
Krzysztof Kiszka, po raz pierwszy został wybrany na wójta podczas wyborów w 2018 roku. Ubiegał się o reelekcję z Komitetu Wyborczego Wyborców – Dynamiczna gmina.

Krzysztof Kiszka prywatnie

Krzysztof Kiszka urodził się 4 maja 1967 roku w Biłgoraju. Za miesiąc skończy 57 lat. Mieszka w Maziarni, w gminie Harasiuki. Ma pięcioro dorosłych dzieci. Po śmierci żony powtórnie się ożenił. Posiada wyższe wykształcenie, ukończył Akademię Rolniczą w Krakowie na kierunku ekonomia i technologia obrotu surowcami. Ma również ukończone studia podyplomowe w zakresie zarządzania Funduszami Europejskimi.

Po śmierci żony został z piątką dzieci. To była prawdziwa szkoła przetrwania. Dlatego w kuchni czuje się dobrze i świetnie sobie radzi. Jego specjalnością i ulubionym zajęciem jest wędzenie mięsa i wytwarzanie wędlin. Jak mówi, na hobby nie ma czasu, bo cały czas pochłania mu rządzenie gminą. Lubi jeździć na wycieczki, ale grupowo.

Zobacz w galerii zdjęć - Krzysztof Kiszka

Krzysztof Kiszka działalność

W latach 1990 – 2002 był radnym gminy Harasiuki wiceprzewodniczącym zarządu gminy. Od roku 1990 do 2014 – sprawował funkcję zastępcy wójta gminy Harasiuki. Potem pracował na stanowisku kierownika Referatu Rozwoju Gospodarczego w Urzędzie Gminy w Harasiukach. Od roku 2014 był radnym powiatu niżańskiego, przewodniczącym Komisji Rozwoju Gospodarczego i Aktywizacji Rynku Pracy. Odpowiadał za realizację inwestycji, pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej, zamówienia publiczne, ochronę środowiska, gospodarkę nieruchomościami i planowanie przestrzenne. Od 1985 roku jest członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Maziarni.

W 2018 roku Henryk Bździuch który rządził gminą przez 4 kadencje postanowił nie kandydować w wyborach na wójta Harasiuków. O fotel wójta gminy ubiegał się więc tylko jeden kandydat. Był to Krzysztof Kiszka startujący z listy Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. W wyborach zdobył 81,11 procent głosów.

W 2022 roku na realizację budowy kanalizacji sanitarnej Goździe, Hucie Krzeszowskiej i Hucie Nowej pozyskał 11,2 miliona złotych. Gmina staje się wielkim placem budowy, trwają prace przy przejściach dla pieszych, rozbudowie kanalizacji, modernizacji Urzędu Gminy,  i jeszcze w tym roku rozpoczną się prace przy rekordowej w skali Powiatu Niżańskiego inwestycji, jaką jest przebudowa drogi powiatowej z Krzeszowa do skrzyżowania z drogą wojewódzką w Sierakowie. Trwa budowa targowiska za blisko 1,5 miliona złotych, z wysokim unijnym dofinansowaniem 810,8 tysiąca złotych. Finał w maju.

Program wyborczy Krzysztofa Kiszki

  • - modernizacja dróg, co poprawi dostępność do atrakcyjnych terenów inwestycyjnych
  • - przeznaczenie 100 hektarów gruntów gminnych pod inwestycje
  • - uzbrojenie działek ma być magnesem dla inwestorów, gotowych budować hale produkcyjne, magazyny a także budynki biurowe
  • - budowa niewielkiego mostu, który znacząco skróciłby czas dojazdu do działek inwestycyjnych
  • - kontynuacja kilku inwestycji drogowych, w tym największej za kwotę ponad 40 milionów złotych budowy drogi wojewódzkiej nr 858.
  • - dokończenie budowy targowiska

Zobacz w galerii zdjęć - Krzysztof Kiszka

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie