MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Ty też dostałeś takiego maila od Google. Czy twoje konto jest zagrożone? Zobacz, co zrobić i o co chodzi w aktualizacji regulaminów

Kacper Derwisz
Kacper Derwisz
Zobacz, co oznacza dla ciebie nowy e-mail, którego rozsyła Google.
Zobacz, co oznacza dla ciebie nowy e-mail, którego rozsyła Google. Getty Images / Google
Google w ramach zmiany wewnętrznych regulaminów i przepisów zaczęło rozsyłanie wszystkim osobom z kontem Google wiadomości e-mail. Niestety, jest ona napisana w taki sposób, że trudno w prosty sposób zrozumieć, co ma w ogóle na celu, a wiele osób boi się, że przez to ich konta są zagrożone. Zobacz, o co chodzi i czy trzeba coś z tym robić.

Spis treści

Tajemniczy e-mail od Google

Każda osoba, która posiada konto Google i korzysta z jakiejkolwiek usługi tego technologicznego giganta, otrzymała lub otrzyma wiadomość e-mail, w której informuje o zaktualizowanych Warunkach korzystania ze swoich usług. Mail jest dość długi i podzielony na kilka akapitów, a co najgorsze, napisany dość niezrozumiałym językiem. Jeśli nie wiesz, o co w nim chodzi, w tym artykule wyjaśniam, czy jest się czego bać.

Informacja dotyczy faktu, że 22 maja 2024 roku Google ma zamiar zaktualizować swoje Warunki korzystania z usług, czyli regulamin, którego teoretycznie powinien przestrzegać każdy użytkownik konta Google i konsument usług firmy.

Zmiany w regulaminie Google - co trzeba wiedzieć?

Po pierwsze i najważniejsze, Google zapewnia, że żadna zmiana nie wpłynie na sposób korzystania z wszelkich usług oferowanych przez firmę. Jedyne, co się zmienia, to sposób, w jaki sformułowane są niektóre podpunkty i akapity, aby były bardziej szczegółowe i lepiej zrozumiałe. Spowodowane jest to m.in. nowymi przepisami Unii Europejskiej oraz chęcią rozwiania wątpliwości prawnych w związku z dziejącymi się wcześniej pozwami i roszczeniami.

Aktualizacja, jak podaje Google w omawianej wiadomości, dotyczy tego, że:

  • Przeformułowano warunki korzystania ze sztucznej inteligencji generującej teksty, obrazy i inne dzieła;

  • Dodano przykłady i bardziej przejrzyste informacje o nadużyciach zabronionych w usługach Google;

  • Do informacji o ograniczeniach odpowiedzialności dodano sekcje, które mają spowodować uniknięcie nieporozumień związanych z przepisami lokalnymi;

  • Wyjaśniono dokładniej, że naruszanie warunków Google może spowodować zawieszenie lub zamknięcie konta, ale w poważniejszych przypadkach mogą to być kary określone w przepisach kraju;

  • Zmieniono nazwy i opisy działań niektórych usług;

  • Dokładnie określono, czym w rozumieniu Google'a jest gwarancja.

Nie ma więc tutaj nic wielkiego lub odkrywczego, czym należałoby się przejmować. We wcześniejszej części wiadomości Google oczywiście prosi o dokładne zapoznanie się z nowościami, jednak jedno zdanie może wprowadzać w błąd.

Jeśli zaakceptujesz nowe warunki, nie musisz nic więcej robić.

Wiele osób doszukuje się w wiadomości lub w podanych tam odnośnikach jakiegoś przycisku, który należy nacisnąć, by zaakceptować zmiany. Nie ma czegoś takiego - wypisane poprawki akceptujemy, nie robiąc po prostu nic.

Czy moje konto Google zostanie usunięte?

W związku z powyższym zdaniem narosły obawy, jakoby nieznalezienie i niewciśnięcie odpowiedniego przycisku miałoby skutkować usunięciem konta Google 22 maja. Nic bardziej mylnego. Wzmianka o usunięciu konta odnosi się właśnie do osób, które z jakiegoś powodu nie chcą zaakceptować tych śladowych zmian w regulaminie.

W przypadku niewyrażenia zgody na nowe warunki użytkownik powinien usunąć swoje treści i zaprzestać używania usług. Może też w dowolnym momencie bez żadnych konsekwencji zakończyć relację z nami, zamykając swoje konto Google.

Twoje konto nie zostanie więc usunięte z powodu zmian w Warunkach korzystania z usług Google, jeśli nie zrobisz tego sam.

Jesteśmy na Google News. Dołącz do nas i śledź Gra.pl codziennie. Obserwuj Gra.pl!

Zobacz również:

od 7 lat
Wideo

Ukraiński dron uderzył w radar w Orsku. Przeleciał aż 1800 kilometrów

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Ty też dostałeś takiego maila od Google. Czy twoje konto jest zagrożone? Zobacz, co zrobić i o co chodzi w aktualizacji regulaminów - GRA.PL

Wróć na echodnia.eu Echo Dnia Podkarpackie