Udane starty lekkoatletów ze stalowowolskich klubów

/ARKA/
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola startowała w mityngu w Niemczech.
Danuta Urbanik z Victorii Stalowa Wola startowała w mityngu w Niemczech. Fot. archiwum
Reprezentantka Victorii Stalowa Wola, Danuta Urbanik, startowała w biegu na 800 metrów w lekkoatletycznym mityngu Anhalt 2013 w niemieckim Dessau. I była najlepsza z Polek, zajęła piąte miejsce.

Nasza biegaczka pobiegła w finale z czasem 2.04,35, a tuż za nią uplasowała się inna Polka, Renata Pliś - 2.05,12. Wygrała Rumunka Natalia Lupu, tegoroczna halowa mistrzyni Europy, z czasem 2.01,81.

W angielskim Manchesterze w lekkoatletycznym Grand Prix startowała z kolei wychowanka Victorii Agnieszka Ciołek-Mierzejewska, obecnie MKS MOS Płomień Sosnowiec. W biegu na 5000 metrów zajęła szóste miejsce z czasem 15.54,79, a triumfowała Brytyjka Emilia Gorecka - 15.35,82.

Z bardzo dobrej strony pokazali się zawodnicy Sparty Stalowa Wola w lekkoatletycznym Mityngu Warszawskim. W stolicy bieg na 3000 metrów wygrał Patryk Pawłowski z czasem 8.56,64, a na 800 metrów najlepsza była jego koleżanka klubowa, Anna Sabat - 2.14.63. Z kolei w biegu na 1000 metrów pań wygrała wychowanka Victorii Stalowa Wola, wypożyczona do AZS AWF Warszawa Joanna Jóźwik, z czasem 2.42,22.