Udane występy niepełnosprawnych tenisistów stołowych z Tarnobrzega

(PISZ)
Tarnobrzeska ekipa zaliczyła udany występ na turnieju w Puławach.
Tarnobrzeska ekipa zaliczyła udany występ na turnieju w Puławach. Archiwum klubowe
Przebywająca na zgrupowaniu w Wiśle kadra Polski Niepełnosprawnych w tenisie stołowym, wśród których byli reprezentanci Integracyjnego Klubu Sportowego Jezioro Tarnobrzeg uczestniczyła w XIII Międzynarodowym Integracyjnym Turnieju, który rozegrany został w Żywcu.

Ponad 50 zawodników nie tylko z Polski, ale także z Serbii, Rosji, Słowacji i Czech brało udział w tych zawodach. Zawodnicy IKS Jezioro Tarnobrzeg zwyciężyli w dwóch kategoriach.

Karolina Pęk wygrała w grupie VI - XI, w finale pokonując 3:0 Dorotę Nowacką, natomiast Krzysztof Żyłka w kategorii wózków pokonał w finale 3:1 Serba Mitara Palikuce. Inny z zawodników tarnobrzeskiego klubu Maciej Nalepka zajął w tej kategorii czwarte miejsce.

Był to pierwszy etap przygotowań reprezentacji Polski do udziału w Mistrzostwach Europy, które rozegrane zostaną w Duńskim Vejle w dniach 11-18 października.

Finałowe przygotowania zakończą zgrupowaniem w Krakowie od 27 września do 5 października.

W tym samym czasie w Puławach kolejni zawodnicy tarnobrzeskiego klubu rywalizowali w XII Międzynarodowym Turnieju Tenisa Stołowego na Wózkach. Emilia Kotarska wygrywa rywalizację kobiet pokonując w finale 3:0 Annę Sumak z Białorusi.

W kategorii tetraplegia mężczyzn (porażenie czterokończynowe) drugie miejsce zajął prezes tarnobrzeskiego klubu Rajmund Zięba, który przegrał w finale 1:3 z Romanem Gałykiem z Ukrainy. W tej samej kategorii Piotr Sokalski był piąty.

W kategorii paraplegia mężczyzn (porażenie kończyn dolnych) wystąpili Janusz Chamot i Andrzej Buczek, którzy po wyjściu ze swoich grup odpadli w dalszej części rozgrywek. W tej kategorii wygrał Vasyl Petruniv z Ukrainy, który w finale pokonał 3:0 swojego rodaka Vitalija Popoka.

Podczas puławskiego turnieju zmierzyły się po raz pierwszy w historii tych zawodów pary mieszane. I tu niepokonany okazał się mikst z IKS Jezioro Tarnobrzeg Janusz Chamot/Emilia Kotarska, którzy w finale pokonali 3:0 mikst z Ukrainy Vasyl Petruniv/Okasana Kuzniecowa.

Swój debiut miała też kategoria Open, w której Janusz Chamot zajął wysokie czwarte miejsce przegrywając grę o trzecią lokatę 0:3 z Mariuszem Czerwińskim ze Startu Radom. Wygrał ją Vasyl Petruniv a drugi był Vitalij Popok obaj z Ukrainy.

Natomiast weteran tarnobrzeskiego klubu Janusz Malarz wystąpił w Lidzbarku Warmińskim w 1 Grand Prix Polski Weteranów w kategorii wiekowej powyżej 70 lat. Spisał się bardzo dobrze zdobywając drugie miejsce.
Malarz po wyjściu z grupy pokonał 3:1 Józefa Pykę z Elbląga, w półfinale 3:0 Jana Hreczucha z Wrocławia by finale ulec 0:3 Ryszardowi Banaszkiewiczowi z Brzegu Dolnego.