Udany debiut Yingying Pan w drużynie SPAR-Zamku Tarnobrzeg

Piotr Szpak
Chinka Yingying Pan zaliczyła udany debiut w tarnobrzeskiej drużynie.
Chinka Yingying Pan zaliczyła udany debiut w tarnobrzeskiej drużynie. Grzegorz Lipiec
Chinka Yingying Pan zaliczyła udany debiut w drużynie tenisistek stołowych SPAR-Zamku Tarnobrzeg. W rozegranym awansem meczu ekstraklasy tenisa stołowego kobiet drużyna SPAR-Zamku Tarnobrzeg pokonała Polmlek Zamer Lidzbark Warmiński 3:0.

Wyniki gier: Li Qian - Hana Haponowa 3:0 (11:2, 11:5, 11:5), Ying Ying Pan - Melisa Tapper 3:0 (13:11, 11:8, 13:11), Kinga Stefańska - Ada Górska 3:0 (11:6, 11:5, 11:2).

W pierwszej grze Li Qian zmierzyła się z Ukrainka Haną Haponową. Rozpczęło się od serwiskowego błędu "Małej", która szybko wybiła swojej rywalce z głowy marzenia o jakiejkolwiek niespodzaice. Po trzech minutach było 5:1, a po kolejbnych trzech Li Qian zakończyuła tę partię. Drugi sezt takze rozpoczął sie od prowadzenia Ukrainki, tyle, że 2:0. Po chwili jednak wszsytko wrciło do normy, zroniło się 3:2 i rozpozcełą sie dominacja Li Qian. W ostatnim sezonie "Mała" juz zaprezentowała swój kunszt. Haponowa grała wtedy bardzo dobrze, ale byłą bezradna przy ostrych atakach zawodniczki tarnobrzeskiego klubu.

W drugim pojedynku wieczoru naprzeciw siebie stanęły debiutująca w tarnobrzeskiej drużynie Chinka Yingying Pan oraz Australijka Melisa Tapper, która ma protezę na prawej ręce i zdobywała medale podczas Igrzysk Paraolimpijskich. Australijka zaskoczyła swoją rewelacyjną grą, ale w pierwszym secie przydarzyło się jej coś mało miłego. Prowadziła już 10:5, ale Pan zdołała doprowadzić do wyrównania broniąc pięć setboli. Szóstą piłkę setową miała przy stanie 11:10, ale Chinka nie pogodziła się z przegrają i przy brawach kibiców pokonała rywalkę. W drugiej partii Yingying dominowała już przy stole, ale w trzecim secie walka rozgorzała od nowa. Australijka znów wygrywała, ale im bliżej było końca tej partii tym Chinka jakby włączała dodatkowy zmysł, zaskakiwała zagraniami na światowym poziomie zasłużenie wygrywając tego seta na przewagi i cały pojedynek.

W trzeciej grze rywalką doświadczonej Kingi Stefańskiej była Ada Górska. Młoda zawodniczka, która dopiero rozpoczyna grę na wysokim poziomie nie była w stanie wygrać choćby seta, ale mimo porażki odeszła od stołu z podniesioną głową. Była to piąta wygrana z rzędu tarnobrzeskiej drużyny, która prowadzi w tabeli.

Już w sobotę 7 listopada nasz zespół czeka w Polkowicach kolejne wyjazdowe spotkanie rozgrywek ekstraklasy. Natomiast we wtorek 10 listopada tarnobrzeska drużyna wyleci do Sztokholmu gdzie od środy 11 listopada uczestniczyć będzie w rozgrywanych tam Międzynarodowych Mistrzostwach Szwecji, ostatniej w tym roku imprezie z cyklu World Tour ITTF.