W Gorzycach biegiem powitali wiosnę. Pomogli potrzebującym [ZDJĘCIA]

Wioletta Wojtkowiak
W sobotę nad zalewem w Gorzycach 250 zawodników, od przedszkolaków po seniorów, aktywnie powitało wiosnę w ramach III Biegu o Puchar Leszka Bebło.

Do rywalizacji zaprosił amatorów biegania z całego regionu gorzycki klub Fartlek GO. Koronną konkurencją sobotniej imprezy był bieg na 12 kilometrów.

Trasę wytyczoną przez teren trzech gmin - Gorzyc, Zaleszan i Grębowa - udało się pokonać 102 ze 120 zgłoszonych zawodników. Najszybszemu z nich zajęło to 39 minut. Był nim zwycięzca kategorii open Sylwester Lepiarz z Wronowa (LKB Rudnik). Drugie miejsce zajął Rafał Czarnecki z Bliżyna ( Czarnecki Run Team), a trzecie Grzegorz Wójs ze Stalowej Woli (Stalowowolski Klub Biegacza).

Najszybszą z kobiet była Paulina Wywłoka z Wierzbnej (RRRR). Na drugim miejscu przybiegła Lidia Czarnecka z Bliżyna (Czarnecki Run Team), trzecia była Małgorzata Siembida z Ulanowa (Stalowowolski Klub Biegacza). Nagrodzono także najszybszych biegaczy z Gorzyc - Annę Samołyk i Jakuba Woźniaka, z powiatu tarnobrzeskiego - Agatę Wieczorek i Jakuba Woźniaka oraz powiatu stalowowolskiego - Barbarę Skrzypczak i Stanisława Lebiodę.

Wyniki biegów dla dzieci i młodzieży
Przed rozegraniem biegu głównego na krótszych dystansach rywalizowały dzieci i młodzież. Bieg przedszkolaka (4-6 lat) wygrała Oliwia Wydra, druga była Martyna Jurczyk, a trzecia Zofia Bartoszek. Wśród chłopców pierwszy był Oliwier Kudelski przed Jakubem Kwiatkowskim i Piotrem Skucińskim.

W kategorii klasy 1-3 pierwsze miejsce zajęła Amelia Barańska przed Karoliną Kuterą i Zuzanną Żabczyńską, wśród chłopców pierwszy był Maksymilian Dziułka przed Oskarem Wydrą i Karolem Pikusem. W kategorii klasy 4-6 pierwsze miejsce zdobyła Judyta Józefik, drugie Zuznanna Pocheć, a trzecie Klaudia Kaczmarska. Najszybszy z chłopców był Jakub Stącel, drugie miejsce zajął Piotr Stadnik, a trzecie Dominik Solek.

W kategorii klasy 7-8, gimnazjum i starsze pierwsze miejsce zajęła Weronika Warzycka, drugie Patrycja Leśniowska, a trzecie Oliwia Główka. Wśród chłopców triumfował Wiktor Solarczyk, drugi był Adrian Wojtanowski, a trzeci Krystian Slifierz.

Dla zwierzaków i dla Dominika
Podczas biegu można było wesprzeć zbiórkę na rzecz schroniska dla zwierząt prowadzonego przez gorzyckie stowarzyszenie Zwierzęcy Zakątek. Do puszek dla bezdomniaków wpadło 305 złotych. Organizatorzy imprezy zebrali także ponad 310 złotych dla pięcioletniego Dominika Ozdoby. Chłopiec walczy z nowotworem złośliwym kości, który zniszczył mu prawą zatokę szczękową. Dominik przeszedł operację wycięcia guza, jest na trzecim cyklu chemioterapii. Po leczeniu chłopca czeka operacja rekonstrukcji szczęki.

- Na rzecz stowarzyszenia i na leczenie chłopca przekażemy w sumie po 700 złotych. Do kwoty z puszek doliczyliśmy część sumy z opłaty startowej - informuje Robert Pasieczny z Fartlek Go.