W Nowej Dębie walczyli młodzi badmintoniści (zdjęcia, video)

Piotr Szpak
Do Nowej Dęby przyjechali najzdolniejsi i najmłodsi badmintoniści z całego Podkarpacia. Najlepsi otrzymali słodycze i… bombki choinkowe. Marcin Radzimowski

To była impreza jak się patrzy. Nie brakowało eksplozji radości po wygranych grach oraz łez rozpaczy, a nawet dramatów tych, którzy przegrywali. Na trybunach wszystko bardzo mocno przeżywali kibice, z których największą część stanowili rodzice oraz rodzeństwo.
W Nowej Dębie rozegrany został kolejny w tym sezonie, a pierwszy w 2011 roku w Nowej Dębie Wojewódzki Turniej Klasyfikacyjny Dzieci w badmintonie. Na starcie zawodów stanęło 40 najlepszych zawodniczek i zawodników z całego Podkarpacia.

PROKURATOR NA TRYBUNACH

Turniej najmłodszych adeptów badmintona swoją obecnością zaszczycili między innymi: wicestarosta powiatu tarnobrzeskiego Jerzy Sudoł, wiceprezes Polskiej Fundacji Badmintona i równocześnie prezes Podkarpackiego Związku Badmintona Krzysztof Ostrowski, radny Rady Miasta i Gminy Nowa Dęba Marek Ostapko, szef Prokuratury Okręgowej w Rzeszowie, aktualny wicemistrz Polski weteranów w kategorii plus 45 lat Bogdan Gunia oraz prezes największej spółki w Nowej Dębie "Dezamet" Janusz Biliński. Turniej rozgrywany był tylko w grach pojedynczych i dostarczył publiczności wielu emocji. W kategorii chłopców znakomicie spisali się najmłodsi adepci badmintona ze Stali Nowa Dęba.

GOSPODARZE GÓRĄ

W rywalizacji chłopców zwyciężył Rafał Lejko, który w finale po znakomitej grze pokonał wyżej notowanego Jakuba Kufla z Orbitka Straszęcin 2:0 (21:18; 21:13). Trzecie miejsce wywalczył Patryk Róg, a piąte Jeremi Łeptuch (obaj ze Stali Nowa Dęba). W kategorii dziewcząt zwyciężyła Paulina Wilczyńska (Orbitek Straszęcin), która w finale pokonała Natalię Róg ze Stali Nowa Dęba 2:1 (5:21; 21:19; 21:18). Piąte miejsce wywalczyła Beata Mycek (Stal). Turniej potwierdził bardzo dobrą pracę szkoleniową prowadzoną w nowodębskim klubie.

NAGRODY DLA NAJLEPSZYCH

Finały tak w kategorii dziewcząt, jak i chłopców stały na bardzo wysokim poziomie sportowym, a zgromadzonej publiczności, szczególnie rodzicom przysporzyły wielu niezapomnianych wrażeń i emocji Najlepsi zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami rzeczowymi, między innymi rakietami do gry w badmintona, bombkami, napojami i słodyczami, które ufundował właściciel firmy produkującej ozdoby choinkowe Pan Janusz Biliński z Nowej Dęby. Natomiast szefowa firmy "Biedronka" w Nowej Dębie Agnieszka Trzeciak wręczyła pierwszej "ósemce" w kategorii dziewcząt i chłopców paczki ze słodyczami oraz napojami.